mobile
REKLAMA

Jesienne prace na warszawskich ulicach

W czwartek, 28 września, wieczorem zostanie otwarta druga jezdnia ulicy Modlińskiej na wysokości nowego skrzyżowania ze Światowida. Tego samego dnia na Bielanach zostanie udostępnione rondo na skrzyżowaniu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego. Natomiast w weekend na Bemowie odbędą się prace związane z frezowaniem ulicy Żołnierzy Wyklętych oraz budową trasy tramwajowej na Kasprzaka

Informacja prasowa
Jesienne prace na warszawskich ulicach

Po Modlińskiej dwiema jezdniami

Drogowcy kończą budowę nowego skrzyżowania u zbiegu Modlińskiej i Światowida. W czwartek, 28 września, o godzinie 22:00 zacznie tu obowiązywać organizacja ruchu zbliżona do docelowej. Kierowcy pojadą już obiema jezdniami ulicy Modlińskiej, ale wlot ulicy Światowida w dalszym ciągu będzie stanowił plac budowy.

Po nowym rondzie u zbiegu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego

Zmiany także na Bielanach. Kierowcy wrócą na skrzyżowanie ulic Rudnickiego i Kochanowskiego, gdzie powstało rondo. Pojawią się także tymczasowe przejścia dla pieszych. Drogowcy zaplanowali wdrożenie nowej organizacji ruchu na czwartek, na godzinę 14:00. Jeszcze nie wszystkie prace budowlane zostały zakończone, dlatego autobusy komunikacji miejskiej w dalszym ciągu będą kursowały trasami objazdowymi.

Ulica Żołnierzy Wyklętych z nową nawierzchnią

W ostatni weekend września miejscy drogowcy ułożą nowy asfalt na ulicy Żołnierzy Wyklętych. Od piątku, 29 września, od godziny 22:00 do poniedziałku, 2 października, do godziny 4:00 droga będzie nieprzejezdna. Wymiana nawierzchni będzie prowadzona na odcinku od ulicy Zachodzącego Słońca do Piastów Śląskich. Pojazdy indywidualne będą kierowane na objazd ulicami Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich. Tą ostatnią będą kursowały także autobusy linii 122, 171 i 220.

Tory na skrzyżowaniu Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Budowniczowie trasy tramwajowej na Kasprzaka przystępują do kolejnego etapu prac – wytyczania docelowego układu torów u zbiegu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. W związku z pracami na środku tego skrzyżowania kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Zmiany zostaną wprowadzone w niedzielę, 1 października i będą obowiązywały do początku listopada. W tym czasie zamknięte będzie także przejście dla pieszych przez Wolską od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W zamian piesi skorzystają z tymczasowej zebry po drugiej stronie skrzyżowania. Autobusy linii 184 w obu kierunkach będą kursowały trasą objazdową.

fot.UMW, Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda