mobile
REKLAMA

„Jeśli ma się pragnienie walki o medale, to takie etapy trzeba przechodzić”

Juniorzy młodsi UMKS MOS Wola Warszawa już jutro rozpoczynają walkę o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Do najlepszej ósemki w kraju awansują dwie najlepsze drużyny zawodów rozgrywanych na Woli.

Marcin Kalicki
„Jeśli ma się pragnienie walki o medale, to takie etapy trzeba przechodzić”

Hala sportowa przy ul. Rogalińskiej 2 od piątku do niedzieli będzie gościła cztery mocne zespoły rywalizujące o dostanie się do wielkiego finału Mistrzostw Polski. W wolskich zawodach poza gospodarzami – UMKS MOS Wola Warszawa zagrają także: Trefl Gdańsk, SMS Sparta AGH Kraków oraz Enea Energetyk Poznań.

Trener stołecznego klubu – Konrad Cop powołał na turniej następujących zawodników: Stanisław Chaciński, Mikołaj Kobyliński, Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Siekierski, Kacper Krzemiński, Jakub Krzemiński, Bruno Bukowski, Filip Szlachcikowski, Mateusz Taczała, Bartosz Tomal, Wiktor Dolecki, Oskar Mioduszewski, Gabriel Cieślik, Oliwier Żabicki.

– Przed nami bardzo ciekawy turniej półfinałowy juniorów młodszych w Warszawie. Drużyny Trefla Gdańsk, Energetyka Poznań i Sparty Kraków to uznane marki siatkarskie w tej kategorii w Polsce. W każdej drużynie są zawodnicy, którzy mają doświadczenie gry i trenowania na zgrupowaniach narodowej kadry. Tak z pewnością mogłaby wyglądać jedna z grup na finałach Mistrzostw Polski, a dwie bardzo mocne drużyny niestety będą musiały już w tej fazie odpaść. Jeśli ma się pragnienie walki o medale, to takie etapy trzeba przechodzić. Jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju i wiem, że moi zawodnicy są bojowo nastawieni. Świetnie radzimy sobie w rozgrywkach centralnych czy turniejach towarzyskich. Cieszymy się, że dostaliśmy szansę organizacji turnieju półfinałowego i będziemy mieli okazję ostatni raz w tym sezonie zagrać na „Rogalu” dla naszej publiczności. Emocji na pewno nie zabraknie, a wszystkich sympatyków młodzieżowej siatkówki zapraszam serdecznie do naszej „świątyni na Rogalińskiej” – mówi Konrad Cop, trener UMKS MOS Wola.

Harmonogram ½ finału Mistrzostw Polski rozgrywanych w Warszawie:

Piątek, 25 marca

godz. 16:00

UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk

godz. 18:00

SMS Sparta AGH Kraków – Enea Energetyk Poznań

Sobota, 26 marca

godz. 11:30

Trefl Gdańsk – Enea Energetyk Poznań

godz. 13:30

UMKS MOS Wola Warszawa – SMS Sparta AGH Kraków

Niedziela, 27 marca

godz. 11:00

SMS Sparta AGH Kraków – Trefl Gdańsk

godz. 13:00

Enea Energetyk Poznań – UMKS MOS Wola Warszawa

Zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania wszystkich drużyn, a szczególnie naszej, stołecznej podczas wszystkich dni zawodów. Osoby, które nie będą mogły dotrzeć na halę przy ul. Rogalińskiej 2 mogą obejrzeć transmisję online na:  https://www.youtube.com/channel/UCgkXG-ClyDD_56XQSK4de7w , a także czytać relację na łamach Informatora Stolicy, patrona medialnego wydarzenia.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda