mobile

Kahlil Dukes nowym zawodnikiem Legii

Legia Warszawa zakontraktowała nowego zawodnika, który najprawdopodobniej wystąpi już w najbliższym meczu stołecznej drużyny ze Śląskiem Wrocław. Kahlil Dukes ma 24 lata i od sezonu 2018/19 występuje w Europie. Legia będzie jego czwartym klubem w dotychczasowej karierze.

Redakcja
Kahlil Dukes nowym zawodnikiem Legii

- Jestem rozgrywającym dostarczającym zespołowi dużo punktów. Lubię kreować grę, angażować kolegów, to sprawia mi radość. Kibice mogą spodziewać się po mnie twardej gry po obu stronach boiska, walki o zwycięstwo w każdym meczu. Będę się starał dać zespołowi to czego w danym momencie najbardziej potrzebuje drużyna. Pragnę pomóc zespołowi osiągnąć jego cele - mówi Kahlil Dukes.

W obecnym sezonie Dukes był graczem występującego w niemieckiej Bundeslidze, Hamburga Towers, w barwach którego zagrał tylko dwa spotkania - na przełomie września i października przeciwko Bayernowi Monachium i MBC Mitteldeutscher. W poprzednich rozgrywkach występował w rosyjskiej Superlidze 1 - do grudnia 2018 roku w zespole Irkut Irkuck, a od stycznia do kwietnia w Universitet-Yugra Surgut. W obu zespołach notował średnio ponad 22 punkty, spędzając na parkiecie ok. 30 minut. Zawodnik dysponuje bardzo dobrym rzutem z dystansu. W Rosji trafiał ok. 37 procent rzutów za 3 punkty, w NCAA w drużynie Niagara Purple Eagles miał ponad 41 procent skuteczności rzutów z dystansu. W sezonie 2017/18 został wybrany najlepszym zawodnikiem konferencji MAAC.

- Zdecydowałem się na grę w Legii, bo uważam, że polska liga jest na dobrym poziomie, a w klubie pracuje doświadczony trener, który na pewno pomoże mi stać się lepszym zawodnikiem. Gdy trener Tane Spasev skontaktował się ze mną i wyraził chęć posiadania mnie w zespole, byłem podekscytowany tym faktem. Na pewno dam z siebie wszystko, żeby pomóc Legii w pozostałej części sezonu. Nie znam dobrze polskiej ligi, ale znam Amerykanów, którzy występowali w Energa Basket Lidze w przeszłości. Przekazali mi swoją wiedzę na temat rozgrywek i charakterystyce gry tutaj panującej. Są pewni, że prezentując swój styl będę pasował do tej ligi. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu - powiedział nowy zawodnik Legii.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda