mobile
REKLAMA

Kobieta udawała "znajomą z sąsiedztwa". Pożyczała pieniądze i okradała mieszkania ofiar

W ręce policjantów ze Śródmieścia wpadła kobieta podejrzana o oszustwa i kradzież. 48-latka z premedytacją okradała mieszkańców Warszawy. Zatrzymana udawała znajomą z sąsiedztwa, prosiła o pożyczenie pieniędzy, obiecując ich szybki zwrot. Z mieszkań znikały też inne rzeczy.

Informacja prasowa
Kobieta udawała "znajomą z sąsiedztwa". Pożyczała pieniądze i okradała mieszkania ofiar

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu "namierzyli" kobietę, która podając się za sąsiadkę chodziła od drzwi do drzwi i pożyczała pieniądze.

Policja: "Tłumaczyła, że ma trudną sytuację finansową"

48-latka deklarowała ich szybki zwrot, a pożyczki argumentowała nagłą, trudną sytuacją finansową. Kobieta wykorzystując nieuwagę swoich ofiar okradała je z tego, co wpadło jej w ręce – tłumaczy podinsp. Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzana na przestrzeni maja i października ubiegłego roku dopuściła się co najmniej 4 takich przestępstw w różnych lokalizacjach Warszawy. Okazało się, że 48-latka działała w warunkach recydywy, czyli w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za podobne, umyślne przestępstwo.

Kobieta usłyszała zarzuty oszustwa i kradzieży, do których się przyznała. Za te czyny zgodnie z kodeksem karnym 48-latce grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności – dodał policjant.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście sąd podjął decyzję w sprawie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące zatrzymanej.

fot.Policja / naszemiasto.pl 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda