mobile

Kolejne rozszerzenia stref płatnego parkowania

Trzy firmy, w tym dwie razem jako konsorcjum, zgłosiły się w przetargu na wykonanie analiz zachowań parkingowych na Saskiej Kępie i Mokotowie. W tych częściach miasta planowane jest wprowadzenie strefy płatnego parkowania.

Informacja prasowa
Kolejne rozszerzenia stref płatnego parkowania

Plany utworzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) w nowych obszarach na Mokotowie i Pradze-Południe stanowią element nowej polityki parkingowej, której realizację w 2019 r. zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jej wprowadzanie w życie (w 2020 r. SPPN poszerzyła się o Pragę-Północ i część Woli, w tym roku obejmie Ochotę i Żoliborz) związane jest z poprawą ochrony parkingowych potrzeb lokalnej społeczności, a ponadto ze zwiększeniem rotacji miejsc w centrum, aby ci, którzy dojeżdżają i chcą tam zatrzymać auto, mieli gdzie to zrobić.

Saska Kępa na Pradze-Południe i Mokotów to przykłady obszarów, na których występuje deficyt miejsc postojowych. Tamtejsi mieszkańcy, widząc problemy z parkowaniem, apelują o wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Chcą zwiększenia rotacji parkujących pojazdów, bo dziś praktycznie ona nie istnieje – kierowcy Saską Kępę oraz Górny Mokotów (na północ od ul. Madalińskiego) i Dolny Mokotów (ograniczony ulicami Gagarina i Czerniakowską) traktują jako miejsca blisko centrum, gdzie można przyjechać z dalszych rejonów miasta i bez opłat zaparkować na dowolny czas.

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zinwentaryzowanie wszystkich miejsc postojowych. Pozwoli to na przygotowanie projektu organizacji ruchu dla każdej z ulic planowanych do włączenia w SPPN, zakładającego oznakowanie miejsc parkingowych. Projekty te będą konsultowane z mieszkańcami, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom lokalnej społeczności.

Konsultacje społeczne w tej sprawie planowane są na tegoroczną jesień. Ostateczną decyzję o ewentualnym wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na kolejnych obszarach podejmie Rada m.st. Warszawy.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda