mobile
REKLAMA

Kolejowe prace nad ul. Kruczkowskiego

Do warszawskich drogowców, remontujących wiadukt mostu Poniatowskiego, dołączą kolejarze, którzy będą pracować na drugim z obiektów nad ul. Kruczkowskiego. W poniedziałek, 27 marca, rozpoczną wprowadzanie nowej, czasowej organizacji ruchu. Od wtorku kierowcy będą jeździć już według nowego oznakowania. Podobnie autobusy komunikacji miejskiej

Informacja prasowa
Kolejowe prace nad ul. Kruczkowskiego

Nie jest to jeszcze zapowiadany przez kolejarzy remont linii średnicowej. Na wiadukcie kolejowym przeprowadzone zostaną jedynie roboty utrzymaniowe, które są niezbędne z uwagi na jego stan techniczny. Na ul. Kruczkowskiego pierwsze znaki i wygrodzenia pojawią się w poniedziałek 27 marca. Prace rozpoczną się dzień później. Kolejarze zajmą wówczas prawe pasy na obu jezdniach ul. Kruczkowskiego pod remontowanym obiektem.

Węższa Kruczkowskiego

W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu. Już przed wiaduktem mostu Poniatowskiego – z prawego pasa jezdni w stronę Tamki – możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo, czyli w al. 3 Maja. Z tego pasa prosto pojadą tylko autobusy komunikacji miejskiej. Drugi pas – do jazdy prosto – pozostanie ogólnodostępny. Za wiaduktem kolejowym kierowcy ponownie skorzystają z pełnej szerokości jezdni.

Poruszający się w stronę ul. Książęcej i Ludnej korzystać będą z jednego pasa – od parku Beyera do przeprawy kolejowej.

W rejonie robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Ten etap prac potrwa do końca kwietnia. Następnie kolejarze zajmą lewe (wewnętrzne) pasy ul. Kruczkowskiego. Kierowcy o tych zmianach poinformowani zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem.

Piesi, rowerzyści i pasażerowie

Podczas prac piesi będą mogli przejść pod wiaduktem kolejowym, ale chodniki po obu stronach jezdni będą węższe. Na odcinku od „zebry” – na wysokości ul. Czerwonego Krzyża do wiaduktu kolejowego, po stronie parku – trotuar będzie dostępny wyłącznie dla pieszych (tymczasowo nie będzie tu ciągu pieszo-rowerowego). Na pozostałym odcinku cykliści będą poruszać się na dotychczasowych zasadach.

Zawieszony będzie przystanek autobusów linii 162 – PKP Powiśle 04 – zlokalizowany pod remontowanym obiektem kolejowym. Zamiast niego uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy pod wiaduktem mostu Poniatowskiego – w odległości ok. 100 metrów przed dotychczasowym.

Wiadukt mostu Poniatowskiego

Przypominamy, że na sąsiednim wiadukcie mostu Poniatowskiego swoje prace w tym tygodniu rozpoczęli warszawscy drogowcy. W rejonie al.3 Maja już obowiązują zmiany w ruchu i parkowaniu.

 fot.Infoulice Warszawa/UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda