mobile
REKLAMA

Koncerty, warsztaty i mnóstwo zabawy już w tę sobotę na Ursusie

W Parku Czechowickim na Ursusie już w tę sobotę, 23 września, odbędzie się trzynasty Festiwal Oświatowy. Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym Piknik Naukowy i koncert gwiazd muzycznych młodego pokolenia. Na scenie zaprezentują się Zuza Jabłońska i Michał Szczygieł

Jakub Bielawski
Koncerty, warsztaty i mnóstwo zabawy już w tę sobotę na Ursusie

Warsztaty, pokazy, gry i konkursy

Piknik Naukowy to propozycja dla ciekawych świata i lubiących eksperymenty. Na stoiskach będzie można zobaczyć pokazy z użyciem ciekłego azotu, nauczyć się gotować w kuchni molekularnej, a także poznać tajemnice fizyki i chemii. Uczestnicy będą mogli również wyprodukować własne naturalne kosmetyki i dowiedzieć się, jak pozyskiwać prąd elektryczny z otoczenia.

Nie zabraknie również tematu bezpieczeństwa, który będzie poruszany na różnych poziomach. Dzieci do lat 10 będą mogły przejść ścieżkę edukacyjną, na której nauczą się podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy i w szkole. Starsi uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Ponadto na pikniku będzie można pograć w gry planszowe, a także nauczyć się grać w szachy pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszystkie szkoły i przedszkola z dzielnicy Ursus zaprezentują swoją ofertę edukacyjną i zaproszą do wspólnej zabawy.

Wydarzenie zwieńczone zostanie dwoma koncertami

Festiwal Oświatowy to nie tylko nauka, ale też rozrywka. Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert młodych talentów polskiej sceny muzycznej.

O godzinie 15:00 Zuza Jabłońska - finalistka pierwszej polskiej edycji The Vice Kids, znana z utworów „Powiedz mi to w twarz", „Wierna, odważna i prawa" i „Wisła", z pewnością zachwyci publiczność swoimi przebojami i energią.

Na scenie o godz. 16:30 pojawi się również Michał Szczygieł ze swoimi świetnie przyjętymi utworami „Nic tu po mnie", „Spontan" czy hitowym utworem „Adrenalina".

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Nie można go przegapić!

fot.UD Ursus/Waldemar Sokołowski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda