Koniec wakacyjnych remontów w Warszawie – kierowcy wracają na Wisłostradę, Marsa i nowe ulice
Z końcem wakacji drogowcy zapowiadają koniec wielu remontów. Od poniedziałku, 1 września, dla kierowców zostaną udostępnione obie nitki Wisłostrady, wyremontowana jezdnia ulicy Marsa oraz nowy odcinek ulicy Człuchowskiej.
Uczniowie odliczają ostatnie dni wakacji, a warszawscy kierowcy mogą odetchnąć – najważniejsze letnie remonty w stolicy dobiegną końca już na początku września. Od poniedziałku, 1 września, dla kierowców zostaną udostępnione obie nitki Wisłostrady, wyremontowana jezdnia ulicy Marsa oraz nowy odcinek ulicy Człuchowskiej.
Zakończenie wakacyjnych prac drogowych oznacza także koniec remontu ulicy Kąty Grodziskie, która już w piątek, 29 sierpnia, stanie się przejezdna. Droga zyskała odwodnienie, przebudowane sieci podziemne, nowe chodniki, oświetlenie oraz tereny zielone z drzewami, krzewami i trawnikami. Tego samego dnia kierowcy pojadą także przebudowaną ulicą Szeligowską – powrót obu kierunków ruchu umożliwi sprawniejszy dojazd do nowej podstawówki nr 407, a autobusy linii 249 pojadą trasą przez Człuchowską i Szeligowską.
Nowy fragment ulicy Człuchowskiej od Lazurowej do Szeligowskiej zostanie otwarty dla kierowców w poniedziałek, 1 września. Znajdą się tam dwie jezdnie, chodniki i drogi rowerowe po obu stronach, a całość inwestycji sfinansowali prywatni deweloperzy. Tego samego dnia przejezdne będą także obie nitki Wisłostrady w rejonie Cytadeli, a kierowcy znów będą mogli korzystać z wiaduktu Mostu Poniatowskiego w kierunku Saskiej Kępy po wymianie dylatacji.
Równocześnie zakończą się prace na ulicy Marsa, a autobusy linii 183, 514, N21 i N71 wrócą na swoje trasy. Na Białołęce Dworskiej skończą się remonty sieci kanalizacyjnej i przyłącza wodociągowego, co umożliwi przywrócenie kursów autobusów linii 152 i 314.
We wrześniu będą kontynuowane prace na Modlińskiej, Połczyńskiej oraz u zbiegu Wolskiej, Młynarskiej i al. „Solidarności”. Nowe asfaltowanie, pasy rowerowe i przebudowa skrzyżowań zapewnią kierowcom i rowerzystom bezpieczniejszą i bardziej komfortową komunikację w stolicy.


























![[KONKURS] Wygraj perełkę wśród książek od Wydawnictwa "FLOW"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/26c7fbe1cbcb936e52416291908a3fe9991e77a7.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj książkę „Bielany. Antologia miejskich opowiadań”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/cf9ab495bf30cbc08a7e19818bc28af2ec00af12.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/3d1e59a221b4f10f64bf73404e6d4041a20d30a3.jpeg)
![[KONKURS] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/93409b80e01a9624866740ec38e544506882d5dc.jpeg)















