Koszykarski spektakl przy Gwiaździstej

W minioną sobotę koszykarze Hutnika Warszawa pewnie pokonali MKS Ochota Warszawa 72:64 w meczu 5. kolejki III ligi mężczyzn.

Spotkanie przy Gwiaździstej rozpoczęło się z 35-minutowym opóźnieniem, bowiem z dotarciem na mecz problem miał lekarz zabezpieczający zawody. Postawą fair-play wykazali się przedstawiciele drużyny gości, którzy postanowili poczekać nieco dłużej na opiekę medyczną, chociaż mieli prawo domagać się walkowera. W ten sposób o wyniku zadecydowała sportowa rywalizacja na parkiecie, a nie pozaboiskowe wydarzenia.

Od początku spotkania goście ruszyli do zmasowanych ataków, w efekcie czego już po kilku minutach uzyskali kilkupunktową przewagę. Jednak wraz z upływającym czasem coraz lepiej radzili sobie zawodnicy „Dumy Bielan”. Niemal do ostatnich sekund pierwszej kwarty na prowadzeniu byli koszykarze MKS Ochota, ale tuż przed końcową syreną do kosza trafił Rafał Pstrokoński i to gospodarze schodzili na przerwę z jednopunktową przewagą. Druga kwarta to konsekwentna gra w obronie podopiecznych Marcina Olesińskiego oraz słaba postawa pod koszem rywali. Przy nieco lepszej skuteczności zawodników Hutnika, losy spotkania mogły zostać przesądzone już w pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron Hutnik grał zdecydowanie lepiej, mobilizująco na koszykarzy podziałał męska rozmowa w szatni. „Duma Bielan” grała mądrze w obronie, nie bała się zaryzykować w ataku. Efekt? Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem Hutnika 24:14. Czwarta kwarta to konsekwentne budowanie przewagi. Ostatecznie bielańscy koszykarze wygrali 72:64. W przekroju całego pojedynku Hutnik był zespołem lepszym i odniósł zasłużone zwycięstwo. Drużyna grała dobrze w defensywie, w trzeciej i czwartej kwarcie imponowała w ataku, a zmiennicy dawali dobre zmiany, wnosząc na parkiet świeżość i lepszą jakość do gry.

14 listopada zawodnicy Hutnika Warszawa zmierzą się na wyjeździe z AZS Uniwersytet Warszawski.

HUTNIK WARSZAWA – MKS OCHOTA WARSZAWA 72:64 (18:17, 10:17, 24:14, 20:16)

HUTNIK Aleksander Robotycki 5, Rafał Pstrokoński 19, Daniel Kaniewski, Kamil Kłosiński, Michał Hausner 9, Patryk Andres 9, Mateusz Pasternak, Marcin Biradowski 2, Piotr Wójcik 19, Marcin Bakuła 1, Tomasz Królik 6, Krzysztof Rybarczyk 2 TRENER Marcin Olesiński

MKS Igor Muszyński 8, Maciej Sokołowski 6, Maciej Wołyniec 2, Krzysztof Grudzień 19, Szymon Popławski 2, Michał Kowalski 6, Kamil Chmielak, Krzysztof Slemieta 5, Maciej Łapiński 3, Sebastian Sikorski, Maciej Stano, Marcin Chojecki 13 TRENER Paweł Malinowski