mobile
REKLAMA

Kradł rowery na Targówku, policja zatrzymała go na Woli

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na Targówku pracowali nad zatrzymaniem sprawcy kradzieży rowerów z terenu dzielnicy. Wykonane przez operacyjnych ustalenia doprowadziły ich do 41-latka, którego zatrzymali na warszawskiej Woli. Następnego dnia dochodzeniowiec przedstawił mężczyźnie zarzuty karne popełnienia sześciu przestępstw na szkodę mieszkańców Targówka. Ponieważ 41-latek już wcześniej był karany za kradzieże, grozi mu odpowiedzialność za działanie w recydywie. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

informacja prasowa
Kradł rowery na Targówku, policja zatrzymała go na Woli

Wytężona praca operacyjna kryminalnych z komisariatu na Targówku pozwoliła im wytypować mężczyznę, który był podejrzewany o kradzieże rowerów z terenu dzielnicy.

Do czterech takich przestępstw doszło w styczniu zeszłego roku. Jak wynikało z materiałów zgromadzonych w tych sprawach, jednoślady były przechowywane na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych i przymocowane linkami do stojaka, rury ogrzewania i kraty. Do dwóch kolejnych kradzieży doszło pod koniec listopada.

Kryminalni przeprowadzili ustalenia operacyjne w miejscach tych przestępstw. Informacje, jakie zgromadzili pomogły im wytypować mężczyznę podejrzewanego o te kradzieże. Jak się okazało 41-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Operacyjni ustalili, że mężczyzna może obecnie przebywać na terenie warszawskiej Woli. Gdy potwierdzili dokładny adres, pojechali tam i go zatrzymali.

41-latek w kajdankach trafił do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Następnego dnia dochodzeniowiec przedstawił mu sześć zarzutów – trzy z nich dotyczyły kradzieży rowerów, trzy kolejne ich kradzieży z włamaniem. Łączna wartość skradzionych jednośladów to prawie 15 tysięcy złotych.

Za wszystkie te przestępstwa mężczyzna odpowie w recydywie, dlatego grozi mu wyższy wymiar kary.

fot. krp praga

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda