mobile
REKLAMA

Krewki Ursynów organizuje zbiórkę krwi. Potrzebna krew grupy 0Rh-, ARh-

W sobotę, 30 września, w godz. 9.00 - 14.00, odbędzie się pierwsza, jesienna zbiórkę krwi, organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Obecnie brakuje szczególnie krwi grupy 0Rh-, ARh-. Wszystkie ręce na pokład!

Informacja prasowa
Krewki Ursynów organizuje zbiórkę krwi. Potrzebna krew grupy 0Rh-, ARh-

Podaruj krew, uratuj życie

Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. Dlatego organizatorzy serdecznie zachęcają do wspierania zbiórek krwi i dzielenia się tym cennym darem.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie czekał na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew, na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia.

Kolejne terminy zbiórek: 28 października i 25 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 60 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie(otwiera się w nowej karcie).

fot.krwiodawcy.org

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda