mobile
REKLAMA

Kultura bliżej publiczności

Odpowiedzialność, uważne słuchanie i obserwowanie ludzi, wrażliwość na ich potrzeby i ograniczenia – tego wciąż się uczą warszawskie instytucje kultury. Europejski projekt ADESTE+ pomoże im jeszcze lepiej budować relacje z publicznością.

Informacja prasowa
Kultura bliżej publiczności

Wkrótce rozpocznie się nabór do Szkoły Letniej ADESTE+, dzięki której pracujący w instytucjach kultury mogą wzmocnić swoje kompetencje i inspirować się przykładami dobrych praktyk z całego świata. Podobnie jak w ubiegłym roku także tegoroczne zajęcia Szkoły Letniej odbędą się online. Hybrydową formę ma mieć natomiast listopadowa Konferencja Europejska ADESTE+ z udziałem reprezentacji 15 partnerskich instytucji z 11 miast siedmiu krajów. Zeszłoroczną konferencję, z powodu pandemii, zorganizowano w przestrzeni wirtualnej.

– Po wielu miesiącach zamknięcia instytucje kultury znów otworzyły się dla publiczności, jednak ich działalność wygląda inaczej niż przed pandemią. W odnalezieniu się w nowych warunkach mogą pomóc właśnie takie projekty jak ADESTE+ – podkreśla Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Jednym z kluczowych celów ADESTE+ jest opracowanie uniwersalnego modelu wdrażania zmian i innowacji w organizacjach kultury. Model (Audience Centred Experience Design, w skrócie ACED) zbiera i porządkuje wiedzę oraz doświadczenia wszystkich partnerów projektu, ma umożliwić dostęp do tych zasobów kadrze zarządzającej i praktykom z całego świata.

W latach 2019 i 2020 trwały prace nad prototypem modelu ACED, rok 2021 przeznaczono na jego testowanie i wypracowanie nowej, poprawionej wersji procesu. W Warszawie do końca czerwca model był testowany w dwóch instytucjach kultury – Sinfonii Varsovii i Domu Kultury KADR.

Warszawa od lat angażuje się w działania na rzecz rozwoju publiczności (Audience Development), a pracownicy stołecznych instytucji kultury i organizacji pozarządowych mają możliwość udziału w międzynarodowych projektach. ADESTE+ to kontynuacja działań podejmowanych wcześniej w ramach ADESTE i CONNECT. Strona projektu ADESTE+ https://www.adesteplus.eu/

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda