mobile
REKLAMA

KURIER I „MAGAZYNIER” ZATRZYMANI W ZWIĄZKU Z OBROTEM ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Blisko kilogram marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, mefedron, ponad 6 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien oraz zatrzymani mężczyźni to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Woli. Funkcjonariusze zabezpieczyli również do sprawy elektroniczne wagi służące do porcjowania narkotyków, zgrzewarki oraz torebki strunowe. Podejrzani usłyszeli zarzut uczestniczenia w obrocie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące.

Informacja prasowa/ fot. pixabay/ fot. Komenda Stołeczna Policji
KURIER I „MAGAZYNIER” ZATRZYMANI W ZWIĄZKU Z OBROTEM ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Policjanci z wydziału kryminalnego wolskiej komendy kolejny raz udowodnili swoją skuteczność w działaniach przeciwko handlarzom narkotyków. Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła ich do ustalenia dwóch mężczyzn: kuriera i osoby odpowiedzialne za magazynowanie narkotyków znacznej ilości, w jednym z wolskich mieszkań.

Wolscy kryminalni zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn. Jednego z nich policjanci zastali w mieszkaniu pełnym narkotyków. Drugi przyszedł do niego podczas działań kryminalnych. 35-latek na widok policjantów wyraźnie się zaniepokoił. W trakcie kontroli jego odzieży wypadła mu torebka foliowa z zapięciem strunowym z zawartością ponad 700 tabletek.

Policjanci znaleźli w mieszkaniu plastikowe pudełko z zawartością białej sypkiej substancji, tabletki, wagi elektroniczne, folię do zgrzewania, torebki strunowe, susz roślinny oraz 6 tysięcy złotych. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Badanie wykazało, że jest to blisko kilogram marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, ponad 300 gramów mefedronu i ponad 133 gramów substancji psychotropowej MDMA.

Mężczyźni w wieku 30 i 35 lat trafili do policyjnej celi. Gromadzeniem materiału dowodowego zajęli się  śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyzna w wieku 35 lat był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza w celu odbycia kary trzech lat więzienia za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni byli wielokrotnie notowani za różne przestępstwa.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: Komenda Stołeczna Policji 
Fot. https://pixabay.com/pl/konopie-marihuana-zielony-narkotyki-448661/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda