mobile
REKLAMA

Kwietny piknik w ostatnią niedzielę sierpnia

Zbliża się wielki finał tegorocznej edycji konkursu Warszawa w kwiatach. Komisja konkursowa spośród kilkuset zgłoszeń wybrała najpiękniejsze stołeczne balkony, ogrody i skwery. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, podczas kwietnego pikniku.

Informacja prasowa
Kwietny piknik w ostatnią niedzielę sierpnia

39. edycja konkursu Warszawa w kwiatach dobiega końca. Od wiosny stołeczny Zarząd Zieleni zrealizował warsztaty i wykłady dla setek mieszkańców oraz wysiał kilka łąk kwietnych w różnych częściach miasta, a działające łąkomaty w Kamieniu i na Jazdowie wydały w sumie ponad 140 kg nasion dla mieszkańców. Przyszedł czas na finał wydarzenia.

Warszawa w kwiatach to konkurs z długoletnią historią. Od tego roku jego formalnym organizatorem jest Zarząd Zieleni. Na co dzień pracuje tam ponad 80 ogrodników, którzy dbają o stołeczne ukwiecenia – mówiła Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy. – Ale warszawscy ogrodnicy to nie tylko pracownicy ZZW. To także ci mieszkańcy miasta, którzy na co dzień dbają o swoje najbliższe otoczenia: balkon, ogródek, podwórko. Warszawa w kwiatach to jedna z akcji, w której pokazujemy, że dla osiągnięcia spektakularnego efektu niezbędna jest współpraca samorządu z mieszkańcami – dodała.

Warszawa w kwiatach to konkurs obywatelski, który nie odbędzie się bez udziału mieszkańców. Co roku, w każdej edycji, odkrywamy coś nowego, ważnego. Między mieszkańcami tworzą się przyjaźnie, rodzą się więzi społeczne. To jego dodatkowy walor – mówiła Beata Michalec, członkini Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i przewodnicząca jury konkursowego, przypominając jednocześnie, że Warszawa jest jedyną europejską stolicą, która prowadzi taki konkurs.

Warszawa w kwiatach to najpiękniejszy konkurs w stolicy. Cieszę się, że jest tak popularny i że w taki sposób możemy angażować warszawiaków w ukwiecanie miasta. To konkurs, który łączy samorząd i mieszkańców – mówiła Renata Niewitecka, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska w Radzie m.st. Warszawy.

W tegorocznej edycji konkursu spłynęło niemal 200 zgłoszeń, najwięcej z dzielnic Praga-Południe i Targówek. Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę, 28 sierpnia w otoczeniu Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Podczas wyjątkowego święta kwiatów zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców i gości przebywających w tym czasie w stolicy.

W planie m.in. koncert Sinfonii Varsovii, teatralny performance „Flower Power” Fundacji Sztuka Ciała, wspólne plecenie wianków, plener malarski, a także możliwość pobrania bezpłatnych sadzonek kwiatów. Kamień warto tego dnia odwiedzić z jeszcze jednego powodu – jego wyjątkowej kwietnej odsłony specjalnie na ten dzień.

Program wydarzenia:

14:00 – występ Sinfonii Varsovii

Piknik rozpocznie się występem muzyków Sinfonii Varsovii połączonym z performancem "Flower Power" Teatru Sztuki Ciała. W programie dwa z najbardziej popularnych dzieł muzyki klasycznej: „Karnawał zwierząt” Saint-Saensa oraz suita „Peer Gynt” Griega. Oba utwory są silnie związane ze zwierzętami i dziką roślinnością, przeplatane wątkami baśniowymi.

14:00-18:00 – roślinne animacje Ogrodu Botanicznego Powsin, plecenie wianków, tatuaże kwiatowe, plener malarski

15:00 – wykład o hodowli róż

Wykład Łukasza Rojewskiego, hodowcy nowych odmian róż, Członka Klubu Hodowców przy Światowej Federacji Towarzystw Różanych, założyciela i pierwszego prezesa Polskiego Towarzystwa Różanego. Wstęp wolny, w miarę dostępności miejsc.

15:00, 16:00, 17:00 – przyrodnicza gra terenowa Fundacji Łąka

15:00-18:00 – poradnictwo ogrodnicze: porady ekspertów Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i bezpłatne sadzonki dla mieszkańców

Między godz. 15:00 a 18:00 dostępny będzie również łąkomat z bezpłatnymi nasionami dla mieszkańców od Fundacji Łąka. To ostatnia szansa na skorzystanie z urządzenia.

fot.K. Babicki

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda