mobile

Leczenie obrzęku limfatycznego z Medikar

Problem obrzęków limfatycznych może dotknąć osoby w każdym wieku. Często są to powikłania związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu naczyń limfatycznych, nierzadko u osób po przebytej chorobie onkologicznej. Z rehabilitacją nie należy zwlekać, bowiem wczesne podjęcie terapii przyczynia się do zwiększenia szans na powrót do zdrowia. 

TAGI
Leczenie obrzęku limfatycznego z Medikar

Artykuł sponsorowany

Obrzęki limfatyczne mogą mieć różne podłoże – od chorób poprzez przeprowadzone zabiegi czy operacje. Co ważne, pojawienie się i leczenie tego obrzęku wiąże się zawsze z koniecznością opieki lekarskiej. W leczeniu ważne są zarówno odpowiednie leki, jak i zewnętrzne zabiegi rehabilitacyjne. Jedną z najskuteczniejszych fizykalnych form terapii obrzęków jest kompleksowa terapia przeciwobrzękowa.

Na czym polega terapia?

Terapia stanowi kompleksowy zespół zabiegów, którego celem jest maksymalna redukcja obrzęku. zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zwiększenie zakresu ruchomości. Terapia obejmuje swym działaniem Manualny Drenaż Limfatyczny (MDL), Przerywaną Kompresję Pneumatyczną, kompresjoterapię w postaci bandażowania i ćwiczenia poprawiające odpływ płynu powodującego obrzęk.

Wskazania i przeciwwskazania

Terapia przeciwobrzękowa może być stosowana zarówno w przypadku pacjentów dorosłych jak i u dzieci. Jest ona szczególnie wskazana u osób ze zdiagnozowanymi obrzękami i zastojami żylnymi, zaburzeniami gospodarki wodnej, mineralnej i hormonalnej, oraz zastojami limfatycznymi.

Nie jest ona jednak wskazana u osób w ciąży, oraz osób podczas aktywnych chorób dermatologicznych, alergicznych i przy zapaleniu skóry, oraz posiadających żylaki lub tętniaki.

 

MEDIKAR

ul. Sielecka 22

00-738 Warszawa

Tel.(22) 880 91 33

Tel. kom. 500 125 962

Fax. (22) 851 97 44

www.medikar.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda