mobile
REKLAMA

Lekcja „Być jak Kazimierz Górski” online

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wraz z Fundacją Dziedzictwo Kresowe zaprasza do udziału w zajęciach „Łączy nas Kazimierz Górski”. Lekcje prowadzone są w wersji online z wykorzystaniem platformy MS Teams. W trakcie zajęć, młodzież poznaje sylwetkę najwybitniejszego trenera w historii polskiej piłki nożnej.

inf. prasowa
Lekcja „Być jak Kazimierz Górski” online

Przypomnimy sukcesy „Złotej Jedenastki”, przeniesiemy się na stadion w Wembley oraz przypomnimy jak ważną rolę pełnił sport lwowski w historii polski. Poznamy tradycje lwowskiego Sokoła i kontekst historyczny oderwania Lwowa od Polski. Odwiedzimy miejsca w których Kazimierz Górski rozpoczynał swoją przygodę z piłka nożną. Czas trwania zajęć – 30 min.

Pierwsze zajęcia odbędą się 18 marca o godz. 12.00. Uczestnikami lekcji będą uczniowie Lwowskiej Ogólnokształcącej Szkoły Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej. Zajęcia zostaną przeprowadzone na wystawie „Łączy nas Kazimierz Górski”. W ramach projektu realizowanego wspólnie z Fundacją Dziedzictwo Kresowe zajęcia w formie online zostaną przeprowadzone we wszystkich polskich szkołach we Lwowie, w mieście w którym urodził się Kazimierz Górski. Dodatkowo Muzeum Sportu i Turystyki wraz z Wydawnictwami Znak i SQN oraz Muzeum Niepodległości przekażą do bibliotek szkolnych szkół polonijnych we Lwowie książki o tematyce historycznej i sportowej.

Projekt realizowany wspólnie z Fundacją Dziedzictwo Kresowe.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda