mobile
REKLAMA

Leśnym eko-tramwajem po Warszawie

Wczoraj, w ramach akcji związanej z niedawnymi obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, po stołecznych ulicach kursował tramwaj linii „Las”. Jego kurs rozpoczynał się i kończył na Tarchominie Kościelnym.

Anna Tomasik
Leśnym eko-tramwajem po Warszawie

Jest sobota, 27 kwietnia. Na pętli tramwajowej Tarchomin Kościelny zebrała się spora grupa najmłodszych z rodzicami. Niecierpliwie przytupują, a na ich twarzach malują się rumieńce. Nagle słychać okrzyki zachwytu. Na tor właśnie wjechał zielony tramwaj linii „Las”. Drzwi się otwierają i… nagle wszystkim zapiera dech w piersiach. Na podłodze zielona wykładzina imitująca leśną ściółkę, a pod siedzeniami rozsypane kawałki kory sosnowej. Mnóstwo kwiatów, krzewów, iglaków i szyszek. W rogu dumnie stoi całkiem pokaźnych rozmiarów piękny lis. W krzakach przycupnęły wiewiórki i sarny. Jest też różnorodne ptactwo. Wnętrze tramwaju linii „Las” przypomina warszawski las. Na dodatek w powietrzu unosi się zapach świerku, jodły i sosny…

Bezpłatna podróż zielonym tramwajem trwała blisko dwie godziny. Kursował na trasie: Tarchomin Kościelny – Most Skłodowskiej-Curie – Metro Młociny – Wólczyńska – Broniewskiego – Rondo Radosława – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny – al. Niepodległości – Nowowiejska – Plac Zbawiciela – Marszałkowska – gen. Andersa – Pl. Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Most Skłodowskiej-Curie – Tarchomin Kościelny. Z każdym kolejnym przystankiem do tramwaju wsiadało coraz więcej osób. Każdy z pasażerów otrzymywał pamiątkowy bilet. Dla najmłodszych były konkursy i nagrody w postaci naklejek żyjących w lesie zwierząt. Także dorośli chętnie brali udział w konkursach. Aby wygrać mapę „Lasy m.st. Warszawy” trzeba było wymienić co najmniej trzy lasy znajdujące się na terenie stolicy. Rozdawano też ulotki edukacyjno-informacyjne „Dzik nie jest zły” i „Poznaj leśną stronę Warszawy”.

Na wszystkich czekały też jabłka z wygrawerowanym logo i nazwą Tramwajów Warszawskich.

Organizatorami wycieczki po parkowych okolicach Warszawy były Tramwaje Warszawskie wspólnie z Lasami Miejskimi-Warszawa. Zielona inicjatywa ma na celu przypomnienie mieszkańcom, że tramwaje to ekologiczny środek transportu.

 

Tekst / zdjęcia: Anna Tomasik

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda