mobile

Lockdown na Mazowszu. Nowe obostrzenia w Warszawie

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną od poniedziałku w województwie mazowieckim będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia.

TS
Lockdown na Mazowszu. Nowe obostrzenia w Warszawie

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś na konferencji prasowej, że od 15 marca zamknięte będą hotele, galerie handlowe, obiekty sportowe i placówki kulturalne. Rząd wprowadza również nauczanie hybrydowe w klasach 1-3.

Na Mazowszu padł w czwartek rekord zakażeń - wykryto 3756 przypadków. Ostatni tak wysoki wynik odnotowano pod koniec października zeszłego roku. Coraz bliżej jest również do pełnego obłożenia łóżek szpitalnych i zajęcia wszystkich dostępnych respiratorów w województwie. Mazowiecki Urząd Wojewódzki podaje, że z 3614 łóżek przygotowanych dla pacjentów z Covid-19 zajętych jest obecnie 2860. Z 385 respiratorów na Mazowszu wykorzystywanych jest aktualnie aż 325.

W samej Warszawie wykryto dziś 1493 zakażenia.Według rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza tak duży wzrost zachorowań na Mazowszu jest spowodowany przez dwa czynniki: coraz częstsze kontakty społeczne i nakładająca się na nie transmisja tzw. brytyjskiej mutacji koronawirusa.

Analogiczne obostrzenia rząd wprowadził dziś również w województwie lubuskim. Już wcześniej zapowiedziane było ich wprowadzenie w województwie pomorskim, zaś od pewnego czasu funkcjonują już one w województwie warmińsko-mazurskim.

Fot. Ministerstwo Zdrowia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda