mobile
REKLAMA

Majówka z remontami – na Zajęczej, Żwirki i Wigury oraz placu Bankowym

Warszawscy drogowcy i tramwajarze wykorzystają najbliższe wolne dni na pilne prace. W ciągu kilku dni przedłużonego weekendu majowego wyremontują ulicę Zajęczą i ułożą nowy asfalt na dwóch odcinkach ul. Żwirki i Wigury. Wymienią też rozjazdy tramwajowe na pl. Bankowym. Na czas robót wyznaczone zostaną objazdy

Informacja prasowa
Majówka z remontami – na Zajęczej, Żwirki i Wigury oraz placu Bankowym

Remont Zajęczej

Prace na ulicy Zajęczej nie ograniczą się jedynie do wymiany nawierzchni tej drogi. Warszawscy drogowcy zlikwidują także niewygodny ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W jego miejsce pojawi się chodnik, a cykliści zyskają nową dwukierunkową drogę dla rowerów, wydzieloną ze skrajnego prawego pasa jezdni. Nową organizację ruchu Zarząd Dróg Miejskich prezentuje na swojej stronie: zdm.waw.pl.

Roboty na Powiślu prowadzone będą od piątku 28 kwietnia, od godz. 22:00 do wtorku 2 maja, do godz. 4:00. Droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu – na odcinku od Wybrzeża Kościuszkowskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Topiel – także ze skrzyżowaniem. Nadal będzie można przejechać ul. Dobrą. Zamknięcie Zajęczej tuż za zjazdem z mostu Świętokrzyskiego spowoduje zamknięcie wjazdu na przeprawę po prawej stronie Wisły.

Na czas robót zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone także na ulicach Cichej, Topiel i Tamka, a autobusy linii 100, 118, 127, 162, N14 i N64 będą kursować trasami objazdowymi.

Więcej informacji na temat remontu na ulicy Zajęczej można znaleźć w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Frezowanie prawych pasów ul. Żwirki i Wigury

Weekend majowy drogowcy wykorzystają także na frezowanie dwóch odcinków ul. Żwirki i Wigury. Nową nawierzchnię zyskają fragmenty jezdni w stronę Lotniska Chopina – pomiędzy ul. Banacha a Księcia Trojdena oraz od 1 Sierpnia do Hynka. Na obu odcinkach prace będą toczyły się równolegle od poniedziałku 1 maja, od godz. 22:00 do czwartku 4 maja, do godz. 4:00. Podczas remontu, zachodnia jezdnia będzie zwężona do jednego pasa ruchu.

Autobusy WTP pozostaną na swoich stałych trasach, ale niektóre przystanki zostaną przeniesione. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu w czasie frezowania znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Wymiana zwrotnic na pl. Bankowym

Mniejszy ruch w stolicy wykorzystają także tramwajarze. Od soboty, 29 kwietnia, do poniedziałku 1 maja, przeprowadzą prace na torach w rejonie pl. Bankowego. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały ulicą Marszałkowską i Andersa – na odcinku od Stawki do placu Zbawiciela oraz na Nowowiejskiej między placem a skrzyżowaniem z al. Niepodległości. Na trasy objazdowe zostaną skierowane składy linii 4, 15, 36, 78, a kursowanie linii będzie 35 zawieszone. W czasie prac wydłużona zostanie trasa autobusowej linii Z-4. Autobusy z pl. Konstytucji pojadą prosto Marszałkowską, przez pl. Bankowy i ulicę Andersa do Muranowskiej. Dzięki temu pasażerowie będą mogli przesiąść się do tramwajów kursujących ulicą Stawki.

fot.ZDM 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda