mobile
REKLAMA

Metro mistrzem Mazowsza! Srebro i brąz dla MOS Wola oraz Iskry Warszawa

W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 na warszawskiej Woli odbył się w weekend turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Całe podium zajęły stołeczne drużyny!

Marcin Kalicki
Metro mistrzem Mazowsza! Srebro i brąz dla MOS Wola oraz Iskry Warszawa

Cztery najlepsze zespoły w województwie rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny na Mazowszu. Każdy z uczestników rozegrał po trzy mecze systemem każdy z każdym. Ostatecznie po bardzo wyrównanych potyczkach nowymi mistrzami zostali młodzi siatkarze KS Metro Warszawa, srebrne medale zawisły na szyjach zawodników UMKS MOS Wola Warszawa, zaś brązowe krążki trafiły do zespołu UKS Iskra Warszawa.

Wyniki wszystkich spotkań Mistrzostw Mazowsza Młodzików 2022:

KS Metro Warszawa – RCS Czarni Radom 2:0 (25:18, 25:23)

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS Iskra Warszawa 2:0 (25:15, 25:21)

RCS Czarni Radom – UMKS MOS Wola Warszawa 2:1 (25:23, 14:25, 15:12)

UKS Iskra Warszawa – KS Metro Warszawa 1:2 (25:18, 18:25, 13:15)

UKS Iskra Warszawa – RCS Czarni Radom 2:1 (25:21, 23:25, 15:13)

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa 0:2 (17:25, 15:25)

Klasyfikacja końcowa:

KS Metro Warszawa

UMKS MOS Wola Warszawa

UKS Iskra Warszawa

RCS Czarni Radom

Składy:

KS Metro: Antoni Winiewski, Jakub Kus, Aleks Rózga, Piotr Filip, Jakub Domański, Tomasz Warych, Jakub Blomberg, Bartosz Niedbalski, Jan Bielakowski, Jakub Kamiński, Bartosz Doliński, Piotr Sadowski, Piotr Szymosz, Mateusz Kowalczyk.

Sztab szkoleniowy: Michał Pyra, Patryk Sadlej, Łukasz Wasąg.

UMKS MOS Wola: Hubert Skulimowski, Mateusz Powichrowski, Adam Gontarz, Jakub Barnaś, Hubert Grzymała, Karzysztof Baran, Wiktor Raczyński, Marcel Gieruszka, Maksym Kusy, Michał Mizak, Adrian Rudnicki, Oskar Joszczuk, Mateusz Cesarek, Bartosz Dąbrowski.

Sztab szkoleniowy: Mateusz Behr, Łukasz Drzewiecki, Damian Włoch.

UKS Iskra: Filip Kozioł, Stanisław Dadan, Mateusz Sionek, Kamil Górnik, Maciej Woźniak, Piotr Klepaczko, Stanisław Szelerski, Michał Kotowicz, Kacper Pytlarczyk, Ignacy Jagiełło, Jan Biliński, Krzysztof Zwoliński, Marcin Staszczyk, Maciej Banaś.

Sztab szkoleniowy: Piotr Gruszka, Maciej Karczewski.

RCS Czarni Radom: Przemysław Ostrowski, Jakub Winogrodzki, Antoni Kocik, Franciszek Wróbel, Mikołaj Posuniak, Jan Korzysta, Ksawery Banaczek, Maksymilian Nikulski, Adam Biegaj, Jan Garbacz.

Sztab szkoleniowy: Marcin Kocik, Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk.

– Z mojej perspektywy była to ciężka dwudniowa przeprawa dającą nam awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Odnosząc się do samych zawodów każdy z trzech rozegranych przez nas meczów był niezwykle zacięty, ale punktem kulminacyjnym był mecz z MOS Wola Warszawa, decydujący o tym czy wyjdziemy z pierwszego czy drugiego miejsca. Dzięki długim przygotowaniom zespołu i kompetencji trenera wygraliśmy wszystkie mecze zajmując tym samym pierwsze miejsce na Mazowszu. Chciałbym podziękować trenerowi za świetne przygotowanie i drużynie za niezapomnianą przygodę, a także organizatorom za szybki przebieg i doskonałą organizację zawodów – mówi Aleks Rózga z KS Metro.

Zadowoleni są także siatkarze UMKS MOS Wola. – Mistrzostwa Mazowsza uważam za udane, ponieważ zostaliśmy wicemistrzami i to jest ogromny sukces. Turniej rozpoczął się dla nas znakomicie. Wygraliśmy 2:0 z jednym z naszych najtrudniejszych rywali, Iskrą Warszawa. Następny mecz nie poszedł po naszej myśli i ulegliśmy drużynie Czarnych Radom 1:2, po bardzo równej walce. W meczu finałowym drużyna Metra Warszawa była bardzo dobrze dysponowana, a my popełnialiśmy dużo błędów. Nie był to nasz najlepszy mecz, jednak pokazaliśmy wolę walki i zostawiliśmy serce na parkiecie. Metro zasłużenie wygrało ten mecz i w rezultacie cały turniej. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, gdyż zaliczyliśmy ogromny progres w stosunku do początku sezon. Będziemy godnie reprezentować Mazowsze w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Trzymajcie za nas kciuki – powiedział Maksym Kusy. – Jestem zadowolony z ostatecznego wyniku, ale było nas stać na więcej. Od początku mieliśmy nastawienie, że uda nam się wygrać jednak nie wszystko poszło po naszej myśli. Były emocje i grało nam się dobrze jednak w finale zabrakło trochę ducha drużyny. Udało nam się uzyskać awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski, co jest dla nas sukcesem – zapewnia Jakub Barnaś.

– Do turnieju przystępowaliśmy z wielkimi nadziejami, pomimo iż nie byliśmy stawiani w roli głównych faworytów turnieju. Wiedzieliśmy, że poziom rozgrywek młodzika na Mazowszu jest tak wyrównany, że każdy może wygrać z każdym. Pierwszy mecz turnieju zagraliśmy z Iskrą Warszawa. Wykorzystaliśmy przewagę własnej hali i niesamowity doping naszych kibiców. Przenosząc pozytywną energię z widowni na boisko zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie. Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaszczepieni pewnością siebie, wyszliśmy na mecz z Radomiem z nadzieją na pewne zwycięstwo. Zaczęliśmy tak jak w meczu z Iskrą – kontrolą nad początkiem spotkania. Problemy zaczęły się pod koniec pierwszego seta. Kontuzji doznał nasz atakujący – Jakub Barnaś, więc musieliśmy zmienić system gry. Po wielu błędach własnych przegrywamy 25:23, pomimo że prowadziliśmy 20:16. Dalszą część spotkania można nazwać „meczem błędów”. Do gry obu drużyn wdarł się chaos. Zadecydowały detale i szczęście, które sprzyjało drużynie z Radomia. Sytuacja w tabeli tak się ułożyła, że ostatni mecz turnieju z Metrem stał się finałem. Problemy zdrowotne w naszym zespole oraz świetna dyspozycja drużyny Metra Warszawa, sprawiła, że w tym meczu byliśmy bez szans. Zespół z Ursynowa pokazał, że może się bić nawet o najwyższe cele na szczeblu ogólnopolskim. Zostajemy wicemistrzami Mazowsza, jednak czujemy duży niedosyt. Przed nami dużo ciężkiej pracy, której efekty, mam nadzieję, zobaczymy na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski – mówi Adam Gontarz.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda