mobile
REKLAMA

Metro w wielkim finale! MOS Wola o włos od awansu

W niedzielę zakończył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Dwie stołeczne drużyny rywalizowały o awans do najlepszej ósemki w kraju. Sztuka ta udała się zawodniczkom KS Metro. Bardzo blisko znalezienia się w tym elitarnym gronie były też siatkarki UMKS MOS Wola.

Marcin Kalicki
Metro w wielkim finale! MOS Wola o włos od awansu

Po dwóch dniach rywalizacji możliwy był każdy scenariusz, bowiem każdy z zespołów rywalizujących w zawodach miał po jednym zwycięstwie. Wygrana w ostatnim dniu zawodów zapewniała zatem awans do turnieju finałowego i walkę o medale. Najpierw na boisko w hali sportowej przy ulicy Rogalińskiej 2 wyszły siatkarki drużyn KS Metro Warszawa i KS Pałac Bydgoszcz. Stołeczny zespół pod wodzą trenera Jakuba Skwarka potrzebował zaledwie trzech setów, aby rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść.

Równie dobrze mecz z SMS Solna Wieliczka rozpoczęły siatkarki UMKS MOS Wola. Podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego prowadziły już 2:0 w setach i coś się zacięło w dobrze funkcjonujących trybikach zgranego wolskiego zespołu. Kolejnych partiach do głosu doszły przyjezdne, które doprowadziły do tie-breaka. W piątym secie warszawianki prowadziły już kilkoma punktami, ale kolejny pościg drużyny z Wieliczki zakończył się sukcesem i wgraną na przewagi.

Wyniki Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek w Warszawie:

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2 (25:27, 25:20, 19:25, 25:21, 15:11)

KS Pałac Bydgoszcz – SMS Solna Wieliczka 0:3 (15:25, 22:25, 14:25)

KS Metro Warszawa – SMS Solna Wieliczka 3:2 (25:15, 29:27, 20:25, 15:25, 15:7)

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (26:24, 19:25, 25:18, 11:25, 7:15)

KS Pałac Bydgoszcz – KS Metro Warszawa 0:3 (23:25, 20:25, 16:25)

UMKS MOS Wola Warszawa – SMS Solna Wieliczka 2:3 (25:19, 25:21, 8:25, 20:25, 15:17)

Klasyfikacja końcowa:

1.      SMS Solna Wieliczka

2.      KS Metro Warszawa

3.      UMKS MOS Wola Warszawa

4.      KS Pałac Bydgoszcz

Składy stołecznych drużyn:

KS Metro: Aleksandra Filip, Wiktoria Zagumny, Hanna Kierzkowska, Daria Pieńkowska, Łucja Gawin, Wiktoria Telecka, Olga Olszewska, Paulina Raszkowska, Maria Malak, Otylia Kruk.

UMKS MOS Wola: Aleksandra Bazga, Joanna Bartosiewicz, Lidia Budasz, Amanda Chrostek, Zuzanna Ciupak, Zofia Czajkowska, Maja Daca, Klaudia Gajewska, Zofia Jackiewicz, Oliwia Jaroń, Patrycja Kabala, Dominika Kiszelewska, Nikola Kozicka, Zuzanna Michalak, Natalia Niedzińska, Julia Rostkowska, Anna Obroślińska, Maja Wydmańska.

W turnieju finałowym w Olecku o medale powalczą: KS Metro Warszawa, Enea Energetyk Poznań, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź, SMS Solna Wieliczka, MKS Dwójka Zawiercie, TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec, Energa MKS Kalisz i LTS Legionovia Legionowo.

Fot. Marcin Kalicki

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda