Międzynarodowy Turniej „Wola Cup” rozstrzygnięty!

W tegorocznej 36. edycji Międzynarodowego Turnieju „Wola Cup” w kategorii młodzików triumfowali siatkarze Trefla Gdańsk. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy KS Metro Warszawa, a czwarte MOS Wola I Warszawa.

Trzydniowe zawody odbywające się co roku na Woli to jedna z najpopularniejszych młodzieżowych imprez sportowych. Szesnaście drużyn z całego kraju rywalizowało między sobą o ostateczny triumf w turnieju. Na Hali Sportowej „Koło” Ośrodka Sportu i Rekreacji Wola przy ul. Obozowej 60 swoje umiejętności zaprezentowali młodzi adepci siatkówki reprezentujący następujące zespoły: MOS Wola I Warszawa, MOS Wola II Warszawa, KS Metro Warszawa, MOS Wola Warszawa Wolska Siatkówka, Trefl Gdańsk, UKS Koral Wrocław, SUKSS Suwałki, AZS UWM Olsztyn, Joker Piłka, Enea Energetyk Poznań, Sparta AGH Kraków, BKS Chemik Bydgoszcz, Stal Nysa i Olimp Tłuszcz. Nie mogło zabraknąć również Reprezentacji Polski U-14 A i Reprezentacji Polski U-14 B.

Pierwsze dwa dni to eliminacyjne mecze grupowe oraz spotkania ćwierćfinałowe. W wolskiej hali rywalizacja była niezwykle wyrównana, a często o wygranych setach decydowały niewielkie detale i trochę szczęścia. Bardzo dobrze spisywały się stołeczne zespoły. Do najlepszej czwórki, walczącej o zwycięstwo w całych zawodach, awansowały dwa z nich: MOS Wola I Warszawa oraz KS Metro Warszawa.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą MOS Wola i Reprezentacja Polski U-14 A. Po pewnej wygranej w pierwszym secie przez kadrowiczów, w drugiej partii to Wolanie byli blisko rozstrzygnięcia rywalizacji na swoją korzyść. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci kraju, którzy zwyciężyli 31:29, a w całym meczu 2:0. Również dwie partie wystarczyły, aby wyłonić zwycięzcę drugiego półfinału. Trefl Gdańsk tym razem okazał się za silny dla zawodników Metra i to on awansował do wielkiego finału.

W decydującym o ostatecznym triumfie spotkaniu gdańszczanie okazali się lepsi od Reprezentacji Polski U-14A wygrywając w dwóch setach. Mecz o trzecie miejsce po raz kolejny przyniósł wielkie emocje. Derby Warszawy zakończyły się wygraną Metra i to Ursynowianie zajęli trzecią lokatę. MOS Wola w tym roku uplasował się tuż za podium.

Klasyfikacja końcowa turnieju „Wola Cup”