mobile
REKLAMA

Międzynarodowy Turniej „Wola Cup” rozstrzygnięty!

W tegorocznej 36. edycji Międzynarodowego Turnieju „Wola Cup” w kategorii młodzików triumfowali siatkarze Trefla Gdańsk. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy KS Metro Warszawa, a czwarte MOS Wola I Warszawa.

Marcin Kalicki
Międzynarodowy Turniej „Wola Cup” rozstrzygnięty!

Trzydniowe zawody odbywające się co roku na Woli to jedna z najpopularniejszych młodzieżowych imprez sportowych. Szesnaście drużyn z całego kraju rywalizowało między sobą o ostateczny triumf w turnieju. Na Hali Sportowej „Koło” Ośrodka Sportu i Rekreacji Wola przy ul. Obozowej 60 swoje umiejętności zaprezentowali młodzi adepci siatkówki reprezentujący następujące zespoły: MOS Wola I Warszawa, MOS Wola II Warszawa, KS Metro Warszawa, MOS Wola Warszawa Wolska Siatkówka, Trefl Gdańsk, UKS Koral Wrocław, SUKSS Suwałki, AZS UWM Olsztyn, Joker Piłka, Enea Energetyk Poznań, Sparta AGH Kraków, BKS Chemik Bydgoszcz, Stal Nysa i Olimp Tłuszcz. Nie mogło zabraknąć również Reprezentacji Polski U-14 A i Reprezentacji Polski U-14 B.

Pierwsze dwa dni to eliminacyjne mecze grupowe oraz spotkania ćwierćfinałowe. W wolskiej hali rywalizacja była niezwykle wyrównana, a często o wygranych setach decydowały niewielkie detale i trochę szczęścia. Bardzo dobrze spisywały się stołeczne zespoły. Do najlepszej czwórki, walczącej o zwycięstwo w całych zawodach, awansowały dwa z nich: MOS Wola I Warszawa oraz KS Metro Warszawa.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą MOS Wola i Reprezentacja Polski U-14 A. Po pewnej wygranej w pierwszym secie przez kadrowiczów, w drugiej partii to Wolanie byli blisko rozstrzygnięcia rywalizacji na swoją korzyść. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci kraju, którzy zwyciężyli 31:29, a w całym meczu 2:0. Również dwie partie wystarczyły, aby wyłonić zwycięzcę drugiego półfinału. Trefl Gdańsk tym razem okazał się za silny dla zawodników Metra i to on awansował do wielkiego finału.

W decydującym o ostatecznym triumfie spotkaniu gdańszczanie okazali się lepsi od Reprezentacji Polski U-14A wygrywając w dwóch setach. Mecz o trzecie miejsce po raz kolejny przyniósł wielkie emocje. Derby Warszawy zakończyły się wygraną Metra i to Ursynowianie zajęli trzecią lokatę. MOS Wola w tym roku uplasował się tuż za podium.

Klasyfikacja końcowa turnieju „Wola Cup”

1. Trefl Gdańsk

2. Reprezentacja Polski U-14A

3. KS Metro Warszawa

4. MOS Wola I Warszawa

5. Reprezentacja Polski U-14B

6. UKS Koral Wrocław

7. Joker Piła

8. Enea Energetyk Poznań

9. AZS UWM Olsztyn

10. SUKSS Suwałki

11. Sparta AGH Kraków

12. Olimp Tłuszcz

13. BKS Chemik Bydgoszcz

14. MOS Wola Warszawa Wolska Siatkówka

15. MOS Wola II Warszawa

16. Stal Nysa

Na koniec zawodów nastąpiło uroczyste podsumowanie turnieju i wręczenie pamiątkowych pucharów dla najlepszych zespołów. Dokonali tego: Paweł Wasilewski, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 6, Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli, Urszula Kęcik-Staniszewska, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Wola oraz Artur Rola, przedstawiciel Wydziału Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Dzielnicy Wola.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda