mobile
REKLAMA

Miejska Poradnia Leczenia Niepłodności już otwarta

Dziś w Warszawie rozpoczęła działalność miejska klinika leczenia niepłodności. Poradnia znajduje się w Warszawskim Szpitalu Południowym na Ursynowie.

oprac. NKK
Miejska Poradnia Leczenia Niepłodności  już otwarta

- Otwieramy poradnię, żeby od samego początku pomagać rodzicom, którzy starają się o dziecko. W drugim etapie będziemy stawali do rządowego konkursu. Chcemy stworzyć pierwszy samorządowy ośrodek leczenia niepłodności przy użyciu metody in vitro w Polsce – zapowiedział dziś prezydent Rafał Trzaskowski, podczas wizyty. – W ten sposób wyznaczamy trendy w ochronie zdrowia. Warszawa wspiera mieszkańców w spełnianiu ich marzeń o rodzicielstwie poprzez np.: finansowanie in vitro z budżetu miasta. Ale teraz, kiedy zadanie to przejmuje rząd, my jako samorząd chcemy iść o krok dalej – dodał.

Placówka ma pomagać parom, które mają problem z zajściem w ciążę. Kolejnym etapem będzie uruchomienie ośrodka in vitro. Pierwsze zapisy ruszą już w tym tygodniu. 

- Cieszę się, że jestem w szpitalu publicznym, w którym powstaje warszawskie centrum leczenia niepłodności z wykorzystaniem metody in vitro. Cieszę się bardzo, że to centrum stanie do konkursu i będzie walczyło o to, żeby takie świadczenie medyczne móc tutaj przeprowadzać – podkreśliła Izabela Leszczyna, minister zdrowia podczas wizyty w Warszawskim Szpitalu Południowym. – Założeniem rządowego programu leczenia niepłodności jest to, żeby ta metoda była finansowana od początku do końca: od diagnozy, przez leczenie, prowadzenie ciąży i opiekę okołoporodową. Jestem przekonana, że w tym nowoczesnym miejscu z fantastyczną kadrą to musi się udać. Trzymam kciuki – dodała.

W ramach miejskiej poradni leczenia niepłodności powstaje niezbędne zaplecze kadrowe i logistyczne, a także powstaje laboratorium. W tym celu placówka zapewnia dostęp do opieki m.in.: ginekologa, androloga, endokrynologa oraz psychologa.

 

fot. UMW

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda