mobile
REKLAMA

Miejski cowork zaprasza

Korzystna cena wynajmu biurka, dobra lokalizacja, dostęp do urządzeń, sal konferencyjnych i szkoleń to atuty miejskiego coworkingu. Warszawscy przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z oferty w Centrum Przedsiębiorczości Smolna

Informacja prasowa
Miejski cowork zaprasza

W Warszawie jest zarejestrowanych ponad 525 tysięcy firm, z czego 223 tys. to jednoosobowe działalności gospodarcze. Aktywność mieszkańców i mieszkanek stolicy stale rośnie.

- Wiemy z jakimi problemami mierzą się przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie, którzy dopiero startują ze swoim biznesem, dlatego nasza miejska oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, które działają na rynku nie dłużej niż 3 lata. Wierzymy, że możliwość wynajęcia miejsca w przestrzeni coworkingowej po korzystnej, niższej od rynkowej cenie oraz dostęp do szerokiej oferty darmowych szkoleń, które organizowane są na miejscu pomoże im rozwinąć skrzydła – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu – i dodaje –  Młode, niewielkie firmy czasem potrzebują biurka, czasem sali na spotkanie, czy rzutnika na prezentację i nie muszą wynajmować na stałe dużych powierzchni biurowych. Miasto wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom oferując im skorzystanie z coworkingu w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. To nie tylko powierzchnia i sprzęt biurowy, ale przede wszystkim okazja to spotkań networkingowych i zapoznania się z pełną ofertą miasta dla osób przedsiębiorczych.

Biurko w Centrum Przedsiębiorczości Smolna

Miejska przestrzeń coworkingowa znajduje się w centrum przy ulicy Smolnej 4 na warszawskim Powiślu. Żeby z niej skorzystać trzeba spełnić tylko dwa warunki:

 • prowadzić firmę nie dłużej niż 3 lata;
 • być mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą lub przedsiębiorczynią.

Ci, którzy wybiorą miejską ofertę:

 • zapłacą preferencyjną cenę za wynajem biurka (453,20 zł netto miesięcznie);
 • zyskają dostęp do szerokopasmowego internetu, sal konferencyjnych, zaplecza socjalnego i urządzeń wielofunkcyjnych;
 • skorzystają z wielu atrakcyjnych, merytorycznych szkoleń i programów, doradczych, które organizuje Centrum Przedsiębiorczości Smolna;
 • będą pracować w dogodnej lokalizacji i przyjaznym miejscu w parku Karola Beyera w zielonej części Powiśla.

Cowork jest czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 7.00 -22.00. Więcej informacji:

Inkubatory dzielnicowe

Podobne inicjatywy prowadzą też warszawskie dzielnice – Bielany i Wawer.

W Bielańskim Integratorze Przedsiębiorczych na 350 m2 znajdują się trzy sale do coworkingu wyposażone w 32 biurka, trzy salki konferencyjne (do 6 osób), sala warsztatowa (do 10 osób) oraz zaplecze socjalne. Korzystanie z  przestrzeni Integratora jest bezpłatne, a biurka i salki rezerwuje się wcześniej, na godziny.

Integrator znajduje się przy al. Zjednoczenia 25 przy stacji metra Stare Bielany. Jest otwarty od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 (a w poniedziałki do 18.00). Użytkownicy Integratora otrzymują bezpłatny dostęp do sieci wifi oraz możliwość druku, a także kawę i herbatę.

Oprócz prowadzenia coworku Integrator wspiera wiedzą: osoby planujące założyć działalność gospodarczą lub fundację, lokalnych przedsiębiorców, innowatorów poszukujących dodatkowego wsparcia, mamy wracające na rynek pracy oraz uchodźców z Ukrainy w zakładaniu firm w Polsce. Specjaliści udzielają bezpłatnych porad, szkolą i prowadzą indywidualne konsultacje w takich dziedzinach jak: księgowość i podatki, wniosek CEIDG, social media, poszukiwanie funduszy na start i rozwój, prowadzenie biznesu w Internecie, doradztwo zawodowe, budowanie modeli biznesowych.

Zapisy na bezpłatne konsultacje oraz rezerwacja sal i biurek na stronie internetowej Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych.

Z kolei w dzielnicy Wawer funkcjonuje Wawerski Integrator Przedsiębiorczości. Bezpłatna oferta ma służyć osobom mieszkającym w Warszawie, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą lub już ją prowadzą oraz uczniom szkół ponadpodstawowych. W ramach programu uczestnicy dowiadują się jak testować i rozwijać swoje pomysły na biznes, na co zwracać uwagę w obszarze marketingu, sprzedaży, budowania zespołu i zarządzania nim a także jak pozyskać dofinansowanie.

Program na 2023 rok zawiera:

 • 50 godzin mentoringu z biznesu,
 • 10 warsztatów,
 • 4 spotkania dla młodzieży z wawerskich szkół ponadpodstawowych,
 • 8 spotkań sieciujących dla przedsiębiorców,
 • strefę 10 biurek przeznaczonych do pracy,
 • salę warsztatowo-konferencyjną dla ok 10-12 osób.

Kontakt z Wawerskim Integratorem Przedsiębiorczości:

 • wawer.wdg@um.warszawa.pl, tel. 519 066 182.                                                                                                              fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda