mobile

Mistrzostwa Mazowsza i Warszawy w siatkówce plażowej

Juniorki i juniorzy rywalizowali w ostatni weekend w Mistrzostwach Mazowsza i Warszawy w siatkówce plażowej. Złote medale wywalczyli: Katarzyna i Małgorzata Żmijewskie oraz Mateusz Stecz i Bartosz Sławiński.

Marcin Kalicki
Mistrzostwa Mazowsza i Warszawy w siatkówce plażowej

Najlepsi siatkarze i siatkarki w województwie gościli na kompleksie boisk sportowych Let's Go przy ul. Koncertowej 4. W rywalizacji mężczyzn w zawodach wzięło udział dziewiętnaście drużyn, które reprezentowały nie tylko zespoły ze stolicy, ale również z Radomia, Mrozów, Konstancina, Nieporętu czy Płocka. W turnieju z bardzo dobrej strony pokazali się juniorzy ursynowskiego KS Metro. W meczu finałowym Mateusz Stecz (Metro) i Bartosz Sławiński (RCS Czarni Radom) pokonali Piotra Krzyżanowskiego i Lecha Bielińskiego (SPS GOSiR Novatek Meble Krzyżanowski Mrozy) i zdobyli złoty medal. W meczu o trzecie miejsce Szymon Janus wraz z Bartłomiejem Jankowskim (KS Metro) okazali się lepsi od Jakuba Woźniaka i Macieja Marchewki (MKS MDK Warszawa). Wszystkie cztery pary poza medalami i wyróżnieniami awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski.

- Bardzo cieszymy się ze złotego medalu na Mistrzostwach Mazowsza. Uważam, że zawody stały na wysokim poziomie. Pomimo tego, że turniej był pierwszą okazją do wspólnego grania z Bartkiem na piasku, wyglądaliśmy na zespół zgrany, co może napawać optymizmem przed turniejem półfinałowym. Miesiąc przygotowań pozwoli nam wyeliminować proste błędy komunikacyjne, które w dalszych etapach rozgrywek nie powinny już mieć miejsca. Spokojnie patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję na kolejny dobry występ, który przybliży nas do awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski - oświadczył nowy mistrz Mazowsza Mateusz Stecz (KS Metro).

Rekordowa liczba trzydziestu ośmiu drużyn reprezentująca piętnaście mazowieckich klubów wzięła udział w Mistrzostwach Mazowsza Juniorek. O mistrzostwo województwa, mistrzostwo Warszawy oraz awans do półfinałów Mistrzostw Polski rywalizowały siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Atena Warszawa, UKS Esperanto Warszawa, UKS Iskra Warszawa, KS Metro Warszawa, UKS Plas Warszawa, UKS SMS Warszawa, UKS G-8 Bielany, UKS Beta Błonie, GLKS Nadarzyn, KS Mazovia Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, MUKS Radomka Radom, UKS Dębina Nieporęt, MUKS Krótka Mysiadło oraz zawodniczka grająca na licencji śląskiego Beskidu Skoczów.

Najlepsza ósemka Mistrzostw Mazowsza juniorów 2020

1. Mateusz Stecz / Bartosz Sławiński (KS Metro Warszawa / RCS Czarni Radom)

2. Piotr Krzyżanowski / Lech Bieliński (SPS GOSiR Novatek Meble Krzyżanowski Mrozy)

3. Szymon Janus / Bartłomiej Jankowski (KS Metro Warszawa)

4. Jakub Woźniak / Maciej Marchewka (MKS MDK Warszawa)

5. Tymoteusz Kapitan / Arkadiusz Kapitan (SPS Konstancin)

6. Kacper Rybarczyk / Michał Januszewski (KS Metro Warszawa)

7-8. Sebastian Olszewski / Jakub Mieczkowski (MKS MDK Warszawa)

7-8. Daniel Trzciński / Bartłomiej Gołębiewski (UKS Plas Warszawa)

Mistrzyniami Mazowsza i jednocześnie najlepszym zespołem w Warszawie zostały Katarzyna i Małgorzata Żmijewskie. W finale duet UKS Ateny Warszawa pokonał Julię Kielak i Małgorzatę Ciężkowską (UKS Beta Błonie/Beskid Skoczów). W zaciętym meczu o brąz Barbara Latos z Kingą Wrońską (UKS Atena Warszawa/GLKS Nadarzyn) wygrały z przedstawicielkami UMKS MOS Wola Warszawa - Aleksandrą Dalach i Patrycją Kabalą. Siatkarki z Woli zdobyły jednocześnie brązowy medal Mistrzostw Warszawy.

-  Uważam, że zawody stały na wysokim poziomie. Po sobotnich eliminacjach, w niedzielę zostało osiem najlepszych par. Każdy kolejny mecz był coraz trudniejszy. W finale, mimo dużych problemów, ostatecznie udało nam się wygrać. Pomógł nam w tym na pewno doping naszych koleżanek i rodziców. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i już nie możemy się doczekać kolejnego etapu, jakim są półfinały Mistrzostw Polski - zaznacza mistrzyni Mazowsza i Warszawy - Małgorzata Żmijewska (UKS Atena Warszawa).

Brązowa medalista Mistrzostw Warszawy Aleksandra Dalach (UMKS MOS Wola Warszawa) zwraca uwagę na inne, ważne aspekty. - Ten turniej był dla nas okazją do ogrania się ze starszymi koleżankami, żeby lepiej przygotować się na docelowe zawody - turniej młodziczek. Myślę, że nikt nie spodziewał się, że jesteśmy w stanie osiągnąć tak dobry rezultat. Na tych zawodach dałyśmy z siebie 200% i zaowocowało to czwartym miejscem na Mazowszu w kategorii o dwa szczeble wyższej. Zaskoczyłyśmy same siebie i na pewno i ja i Patrycja jesteśmy bardzo dumne z tego, co udało nam się osiągnąć. Warto zauważyć, że gramy ze sobą w parze po raz pierwszy i już świetnie rozumiemy się na boisku. Dodatkowo, mogłyśmy obserwować grę innych, bardziej doświadczonych zespołów, np. sióstr Żmijewskich, czy dziewczyn, które na co dzień trenują w Spale. Uważam, że była to świetna okazja, aby się czegoś nauczyć i na przyszłość poprawić naszą grę. Turniej uważam za bardzo udany i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości osiągniemy jeszcze więcej.

- Czujemy lekki niedosyt. Moim zdaniem mogłyśmy dużo więcej osiągnąć, ale niestety drugiego dnia turnieju nie szło nam tak jak byśmy chciały. Czułyśmy jeszcze trochę zmęczenie ze spotkań eliminacyjnych. Pomimo porażki w niedzielę jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o kolejny sezon na piachu. Mamy świadomość swoich błędów, które trzeba poprawić oraz wypracować jeszcze kilka strategii. Mimo trudnych czasów, bardzo się cieszę, że mogłam zagrać w tym sezonie siatkówki plażowej razem z moją partnerka Olą Pająkowską. Mam nadzieję, że przyszły rok przyniesie więcej szczęścia - powiedziała Weronika Ciupa (UKS Esperanto Warszawa), która wraz z koleżanką z drużyny zajęła miejsce 7-8.

Najlepsza dziesiątka Mistrzostw Mazowsza juniorek 2020

1. Katarzyna Żmijewska / Małgorzata Żmijewska (UKS Atena Warszawa)

2. Julia Kielak / Małgorzata Ciężkowska (UKS Beta Błonie / Beskid Skoczów)

3. Barbara Latos / Kinga Wrońska (UKS Atena Warszawa / GLKS Nadarzyn)

4. Aleksandra Dalach / Patrycja Kabala (UMKS MOS Wola Warszawa)

5. Maria Butryn / Katarzyna Mazurek (UMKS MOS Wola Warszawa)

6. Natalia Staśkowiak / Alekandra Stan (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

7-8. Oliwia Miernik / Amelia Zielińska (MUKS Radomka Radom)

7-8. Aleksandra Pająkowska / Weronika Ciupa (UKS Esperanto Warszawa)

9-10. Aleksandra Bąkiewicz / Wiktoria Muther (UKS Atena Warszawa)

9-10. Julia Gawęda / Emilia Kaczmarzyk (UMKS MOS Wola Warszawa)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda