mobile

Mistrzostwa Polski Juniorów w brydżu sportowym

W dniach 11 - 13 marca w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10 na Ursynowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 19-20, 21-25 w brydżu sportowym.

TAGI
Mistrzostwa Polski Juniorów w brydżu sportowym

W piątek 11 marca rozegrano Turniej Par Dziewcząt i Turniej Par Mikstowych. W kolejnym dniu, 12 marca rozegrano Turniej Par Open i Turniej Par Mikstowych. Ostatni dzień mistrzostw był turniejem Par Teamów.  Trzy dni sportowej rywalizacji w Centrum Sportów umysłowych wyłoniły zwycięzców. Najlepszym klubem okazał się KU AZS UW. Drugie miejsce zajęli gracze z MPEC Tarnów. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy BUKS MDK MOSM Bytom. Indywidualnie – pierwsze miejsce zajął Błażej Krawczyk z MPC I Tarnów. Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Roszczyk z BUKS MDK MOSM Bytom wyprzedzając Ewę Wieczorek z AZS UW Klub.

Brydż sportowy jest logiczna gra karcianą będącą odmianą gry w brydża, w której wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywany z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Dzięki temu ogranicza się element związany z rozkładem kart i pozwala lepiej ocenić umiejętności graczy.

W brydżu sportowym rozgrywa się dwa podstawowe typy zawodów: mecze i turnieje. Podczas meczu spotykają się dwie drużyny, rozgrywających ze sobą komplet tych samych rozdań i rozmieszczonych w ten sposób, że pary tej samej drużyny grają przez cały czas przy dwóch stolikach na liniach przeciwnych w stosunku do siebie.  W turnieju wiele par rozgrywa te same rozdania, ale nie koniecznie w tym samym momencie.

W Polsce po raz pierwszy turniej brydżowy odbył się w dniach 19 – 21 lutego w warszawskim automobilklubie.

Patronat medialny nad Mistrzostwawmi Polski Juniorów sprawował Informator Stolicy.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda