mobile
REKLAMA

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Wielki sukces siatkarzy MOS Wola

Na odbywającym się w Sulejowie Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Młodzików w siatkówce plażowej znakomicie spisali się zawodnicy UMKS MOS Wola Warszawa. Reprezentanci stołecznego klubu zajęli pierwsze i drugie miejsce.

Marcin Kalicki
Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Wielki sukces siatkarzy MOS Wola

Pomimo początkowych potknięć warszawianie jak burza przebrnęli przez fazę eliminacyjną. W najlepszej czwórce zawodów, która walczyła o medale znalazły się dwa duety reprezentujące barwy stołecznej drużyny. W decydujących o wejście do wielkiego finału spotkaniach siatkarze UMKS MOS Wola ponownie spisali się bez zastrzeżeń. W walce o złoty medal lepsza okazała się para Jakub Krzemiński (UMKS MOS Wola – TS Koset Grudziądz)/Szymon Pietraszek (Gwardia Wrocław), która pokonała duet Wojciech Pawlak/Gabriel Cieślik (UMKS MOS Wola Warszawa) 2:0 (21:15, 21:12). Dla Jakuba Krzemińskiego to drugi z rzędu złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików. – Od samego początku wiedzieliśmy o co walczymy i byliśmy zmobilizowani do zdobycia złotego medalu. Mimo problemów na początku turnieju potrafiliśmy wyjść z tego obronną ręką i stanąć na najwyższym stopniu podium – powiedział po zakończeniu zawodów Jakub Krzemiński.

Zadowoleni ze srebrnych medali byli także Gabriel Cieślik i Wojciech Pawlak. – W pierwszym meczu minimalnie lepszy okazał się przeciwnik i już wtedy wiedzieliśmy, że nie możemy pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Ze spotkania na spotkanie zaczynaliśmy łapać swój rytm, pokazując pełnię swoich możliwości. Pomimo tego, że przeciwnicy byli wymagający i prezentowali różne style gry, wszystkie kolejne mecze zakończyły się rezultatem 2:0 dla nas. Kluczowym momentem okazał się półfinał z drużyną Trefla Gdańsk, której zrewanżowaliśmy się za porażkę w pierwszym dniu zawodów. Od samego początku wiedzieliśmy, że nie możemy odpuścić tego spotkania i to my dyktowaliśmy warunki gry. W meczu o złoto Mistrzostw Polski spotkaliśmy się z naszymi klubowymi kolegami Kubą i Szymonem. Po zaciętym meczu tym razem oni okazali się lepsi. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla nich. Jednak nas bardzo cieszy wicemistrzostwo Polski i jesteśmy zadowoleni z przebiegu turnieju. Podziękowania dla naszych trenerów, rodziców oraz wszystkich kibiców – mówi Gabriel Cieślik.

– Mistrzostwa nie zaczęły się dla nas tak jakbyśmy sobie to wymarzyli. Przegraliśmy pierwszy mecz i byliśmy skazani na zagranie znacznie większej ilości meczów jeśli mielibyśmy grać w finale. Na szczęście z każdym meczem graliśmy co raz lepiej. Zagraliśmy w przeciągu dwóch dni sześć meczów i przyszedł czas na ostatni dzień. Wygraliśmy ćwierćfinał i półfinał rozgrywaliśmy z duetem, z którym pierwszy mecz przegraliśmy. Zagraliśmy naszą najlepszą grę i pewnie wygraliśmy to spotkanie. Finał to już była czysta przyjemność, ponieważ rozgrywaliśmy go z naszymi kolegami z zespołu. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z uzyskanego wyniku. Chciałbym bardzo podziękować każdemu kto przyczynił się do tego sukcesu, a na szczególne podziękowania zasługuje nasz trener Damian Włoch – powiedział Wojciech Pawlak.

Trzecie miejsce zajęli ubiegłoroczni wicemistrzowie kraju Oskar Kurpiński i Ryszard Sałata (Trefl Gdańsk). Para ta w meczu o trzecie miejsce okazała się lepsza od siatkarzy Lechii Tomaszów Mazowiecki: Mateusz Gruszka/Adrian Lewandowski.

Medale i puchary najlepszym zawodnikom wręczyli: Jacek Kasprzyk - prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Wojciech Ostrowski – burmistrz gminy Sulejów, Małgorzata Just – zastępca burmistrza, Bartosz Borkowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie oraz Konrad Cop, trener naszej siatkarskiej kadry U-17.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda