mobile
REKLAMA

Mistrzowskie spotkanie w wolskim urzędzie

Do wolskiego ratusza przyjechali dzisiaj niezwykli goście. Burmistrz Krzysztof Strzałkowski i zastępca włodarza dzielnicy Grażyna Orzechowska-Mikulska spotkali się z tegorocznymi młodzieżowymi medalistkami i medalistami Mistrzostw Polski w siatkówce.

Marcin Kalicki
Mistrzowskie spotkanie w wolskim urzędzie

Na spotkanie z przedstawicielami władz Woli, a także Arturem Rolą i Tomaszem Kellerem z dzielnicowego Wydziału Sportu przybyli siatkarze i siatkarki klubu UMKS MOS Wola Warszawa, tegoroczni złoci medaliści Mistrzostw Polski Młodzików, w tym Jakub Krzemiński, który wywalczył dodatkowo w parze z Szymonem Pietraszkiem z Gwardii Wrocław złoty medal w krajowych rozgrywkach w siatkówce plażowej, jak również zdobywcy srebrnych krążków Gabriel Cieślik i Wojciech Pawlak. Nie mogło zabraknąć także srebrnych medalistek Mistrzostw Polski Młodziczek z plaży, czyli pary Maja Daca/Zofia Jackiewicz, które to lipcowy turniej finałowy przeszły jak burza przegrywając w decydującym starciu z obrończyniami tytułu duetem Julia Radelczuk/Martyna Bielak z UKS Tempo Chełm. Młodym sportowcom towarzyszyli przedstawiciele władz klubu: Paweł Wasilewski, dyrektor MOS nr 6 i Stanisław Lizińczyk, prezes UMKS MOS Wola oraz pierwszy trener młodzików Damian Włoch, drugi trener młodzików Konrad Cop, trenerzy młodziczek Radosław Krukowski i Robert Komornicki, a także statystyk Franciszek Melaniuk.

– W miłej atmosferze usłyszałem, jak buduje się zwycięskiego ducha u młodych sportowców i pokonuje trudności w drodze po marzenia. Co ciekawe zarówno obie pary, które zdobyły srebrne medale jak i drużyna mistrzów turniej finałowy rozpoczynały od porażki. Także złoci plażowicze przegrali już drugi mecz w turnieju. Dla wszystkich oznaczało to, że każda kolejna porażka eliminuje ich z gry o medale. Hard ducha, niezłomna postawa pozwoliły jednak sięgnąć po najwyższe laury – napisał w mediach społecznościowych po spotkaniu burmistrz Strzałkowski.

Włodarz dzielnicy pogratulował sukcesów młodym siatkarkom i siatkarzom wolskiego klubu i życzył sukcesów w nadchodzącym sezonie. Każdemu z gości burmistrzowie przekazali okolicznościowy list gratulacyjny oraz upominki. – Jeszcze raz wielkie brawa dla wszystkich i do zobaczenia za rok... Wierzę, że wtedy znowu będę mógł się cieszyć z sukcesów naszej wolskiej młodzieży, którą chętnie wspieramy i kolejnych medali Mistrzostw Polski – dodał włodarz dzielnicy.

My także jeszcze raz gratulujemy władzom oraz zawodniczkom i zawodnikom UMKS MOS Wola Warszawa osiągniętych w tym roku sukcesów i cieszymy się, że w nadchodzącym sezonie nadal będziemy mogli cieszyć się z małych kroków i wielkich zwycięstw młodzieżowych zespołów z Rogalińskiej, jako patron medialny wolskiego klubu.

Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda