mobile

MOS Wola i KS Metro z awansem do półfinałów Mistrzostw Polski

Siatkarki stołecznych drużyn: UMKS MOS Wola i KS Metro uczestniczyły w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek rozgrywanych w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Obydwie warszawskie ekipy wywalczyły awans do półfinałów.

Marcin Kalicki
MOS Wola i KS Metro z awansem do półfinałów Mistrzostw Polski

W odbywających się w Świdniku zawodach udział wzięło sześć drużyn. Poza warszawiankami były to zespoły: KS BAS Białystok, SKS Szóstka TPS Biała Podlaska, UMKS Mikro Ełk oraz gospodynie - MKS Avia Świdnik.

Po trzech dniach wyczerpujących zmagań, pięknej i emocjonującej siatkówki wyłoniono dwie drużyny, które będą grały dalej w Mistrzostwach Polski Młodziczek. W Świdniku najlepiej zaprezentowały się młode siatkarki KS Metro Warszawa oraz UMKS MOS Wola Warszawa i to one będą miały okazję powalczyć o awans do najlepszej ósemki w kraju.

- Jestem bardzo dumny ze swoich zawodniczek i bardzo mocno im gratuluję. Jednocześnie chciałbym podziękować rodzicom wszystkich dziewcząt, którzy zawsze i wszędzie wspierają nas swoim dopingiem - powiedział po zawodach Jakub Miecznikowski, trener UMKS MOS Wola Warszawa.  

Wyniki spotkań warszawskich drużyn:

UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 0:2 (23:25, 8:25)

KS BAS Białystok - UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (18:25, 10:25)

MKS Avia Świdnik - KS Metro Warszawa 0:2 (19:25, 11:25)

MKS Avia Świdnik - UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (16:25, 12:25)

UMKS MOS Wola Warszawa - UMKS Mikro Ełk 2:0 (25:18, 25:12)

SKS Szóstka TPS Biała Podlaska - KS Metro Warszawa 0:2 (0:25, 11:25)

KS Metro Warszawa - UMKS Mikro Ełk 2:1 (25:4, 21:25, 15:5)

Klasyfikacja końcowa turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Młodziczek w Świdniku:

1. KS Metro Warszawa

2. UMKS MOS Wola Warszawa

3. MKS Avia Świdnik

4. UMKS Mikro Ełk

5. SKS Szóstka TPS Biała Podlaska

6. KS BAS Białystok

Składy warszawskich drużyn:

KS Metro Warszawa: Karolina Staniszewska, Aleksandra Dalach, Wiktoria Dalach, Aleksandra Filip, Łucja Gawin, Wiktoria Zagumny, Hanna Kierzkowska, Otylia Kruk, Maria Malak, Olga Olszewska, Daria Pieńkowska, Paulina Raszkowska, Paulina Czuchaj, Magdalena Szlak, Joanna Głogowska.

UMKS MOS Wola Warszawa: Daria Bukańska, Zuzanna Ciupak, Martyna Dygdoń, Nikola Grodzicka, Patrycja Kabala, Nikola Kozicka, Katarzyna Mazurek, Natalia Mróz, Zuzanna Osuch, Alicja Rączka, Julia Rostkowska, Wiktoria Strabała, Zuzanna Trzpioła.

- Turniej poszedł wedle naszych zamierzeń. Pierwszego dnia rozegrałyśmy dwa bardzo dobre spotkania z Bas-em Białystok oraz z drużyną gospodarzy- Avią Świdnik. W obu meczach wygrałyśmy dużą różnicą punktową. Kolejnego dnia przyszła pora na rozgrywkę przeciwko mistrzowi naszego województwa - KS Metro Warszawa. W pierwszym secie grałyśmy punkt za punkt do stanu 14:14, kiedy zawodniczki Metra odskoczyły na 23:17. W końcówce wyrównujemy do 23, ale dwa ostatnie punkty zdobywa drużyna z Ursynowa. Drugi set padł także łupem Metra. Ostatniego dnia wygrywamy 2:0 z Mikro Ełkiem i cieszymy się z awansu do półfinałów. Teraz czeka nas dwa tygodnie ciężkiej pracy, aby zawalczyć o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski - powiedziała Alicja Rączka.

- Uważam, że ten przedłużony weekend był dla nas bardzo udany, co widać po naszym osiągniętym wyniku. Piątek obfitował naprawdę w naszą bardzo dobrą grę, która przekształciła się w dwa mecze po 2:0. W sobotę było już trochę problemów, ponieważ trafiłyśmy na drużynę warszawskiego Metra. Był to mecz zacięty, lecz niestety rywalki w tym momencie okazały się lepsze. W niedzielę walczyliśmy o wszystko i udało się, jesteśmy dalej. Myślę, że ten weekend był dla nas bardzo udany i wszystkie jesteśmy zadowolone z wyniku, a przed półfinałami poprawimy błędy jakie były popełniane i pokażemy na co nas stać w dalszych rozgrywkach - mówi Julia Rostkowska.

Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia tego roku.

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda