mobile
REKLAMA

MOS Wola najlepszy na Mazowszu!

Po młodziczkach, kadetach i juniorach również młodzicy UMKS MOS Wola Warszawa wywalczyli złote medale Mistrzostw Mazowsza. Na drugim stopniu podium stanęli siatkarze drugiego stołecznego klubu – KS Metro.

Marcin Kalicki
MOS Wola najlepszy na Mazowszu!

W turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza Młodzików rozgrywanym w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 spotkały się cztery najlepsze drużyny w województwie: UMKS MOS Wola Warszawa, RCS Czarni Radom, KS Metro Warszawa oraz UKS Piątka Wołomin. Przez dwa dni rywalizacji młodzi adepci siatkówki zagrali po trzy spotkania w systemie każdy z każdym co pozwoliło wyłonić tegorocznych medalistów. Najlepszym zespołem na Mazowszu w sezonie 2020/2021 został UMKS MOS Wola. Podopieczni trenera Damiana Włocha pewnie pokonali wszystkich rywali zapewniając sobie tytuł najlepszej drużyny w województwie. Na drugim stopniu podium stanęli siatkarze Metra, zaś brązowe medale wywalczyli zawodnicy RCS Czarnych Radom.

Wyniki Mistrzostw Mazowsza Młodzików 2021:

UMKS MOS Wola Warszawa – RCS Czarni Radom 2:0 (25:22, 25:13)

KS Metro Warszawa – UKS Piątka Wołomin 2:0 (25:17, 25:12)

RCS Czarni Radom – KS Metro Warszawa 0:2 (24:26, 22:25)

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS Piątka Wołomin 2:0 (25:17, 25:9)

RCS Czarni Radom – UKS Piątka Wołomin 2:0 (25:19, 25:20)

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa 2:0 (25:15, 25:15)

Klasyfikacja Końcowa:

1.      UMKS MOS Wola Warszawa

2.      KS Metro Warszawa

3.      RCS Czarni Radom

4.      UKS Piątka Wołomin

Składy stołecznych drużyn:

UMKS MOS Wola: Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Jakub Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Maciej Lazar, Kajetan Stojek, Adam Gontarz.

KS Metro: Adam Bekasiewicz, Mateusz Bury, Tymon Zalewski, Sebastian Tomczak, Jakub Kamiński, Jakub Kus, Jakub Kłodziński, Jakub Łaniewski, Krzysztof Lisiecki, Cezary Dobrowolski, Marcin Zonko, Bartek Doliński, Bartek Strzałkowski, Jakub Staniszewski, Antoni Słoniewski, Jan Jeżółkowski, Franciszek Gutmański.

Na zakończenie turnieju finałowego wręczone zostały medale i nagrody indywidualne. Najlepszym libero został Gabriel Cieślik (UMKS MOS Wola Warszawa), najlepszym atakującym – Filip Szlachcikowski (UMKS MOS Wola Warszawa), najlepszym przyjmującym – Wiktor Borkowski (RCS Czarni Radom), najlepszym środkowym – Jakub Kus (KS Metro Warszawa), a najlepszym rozgrywającym – Dawid Walenciak (UMKS MOS Wola Warszawa). Nagroda MVP całego turnieju przypadła Aleksandrowi Nowikowi z UMKS MOS Wola Warszawa.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozegranych zawodów. Pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem grającym na wysokim poziomie. Wiedzieliśmy, że czekają nas trzy trudne mecze, lecz doskonale się przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy. Naszym następnym celem jest wygranie Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, na których mam nadzieje pokażemy równie dobrą grę, jak w miniony weekend – powiedział Filip Szlachcikowski, atakujący UMKS MOS Wola. – Jestem dumny z drużyny i tego na jakim poziomie zagraliśmy ten turniej pod względem umiejętności jak i trzymania się taktyki. Z meczu na mecz się rozkręcaliśmy, zagraliśmy bardzo dobrze zagrywką, odrzucając przeciwników od siatki, dobrze blokiem, a w ataku byliśmy na dobrym procencie skuteczności dzięki czemu w konsekwencji nie dawaliśmy rywalom złapać punktów kontaktowych i w rezultacie wywalczyliśmy mistrzostwo Mazowsza. Przed nami ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Skupiamy się na nich w 100%. Chcemy walczyć o najwyższe cele w zawodach ogólnopolskich i myślę, że jest to do osiągnięcia, ale na razie koncentrujemy się na najbliższym turnieju – zaznaczył Dawid Walenciak, rozgrywający wolskiej drużyny.  

Fot. MOS Wola

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda