mobile

MOS Wola nawiązuje współpracę z DHL

DHL Supply Chain w Polsce wspiera MOS Wola Warszawa. Stołeczny klub sportowy od ponad 50 lat w duchu sportowego fair-play wychowuje dzieci i młodzież.

Marcin Kalicki
MOS Wola nawiązuje współpracę z DHL

W klubie z Rogalińskiej pierwsze siatkarskie kroki stawiali reprezentanci kraju, mistrzowie Europy i Świata, multimedaliści – Izabela Szczypiórkowska, Jolanta Kosmol-Studzienna, Zbigniew Bartman, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz czy Damian Wojtaszek. Absolwentem MOS Wola Warszawa był także Arkadiusz Gołaś, którego karierę w 2005 roku przerwał tragiczny wypadek. Zaangażowanie w działalność prospołeczną, promowanie współpracy zespołowej i wspieranie sportu – szczególnie dzieci i młodzieży – to jedne z filarów strategii CSR realizowanej przez DHL Supply Chain.

Kibice obserwujący rozgrywki istniejącego od 1965 roku ośrodka siatkarskiego od jakiegoś czasu mogą zobaczyć na koszulkach młodych siatkarek i siatkarzy, logo operatora logistycznego. Fundamentem współpracy DHL Supply Chain i klubu, który pod swoimi skrzydłami ma ponad 500 wychowanków – dziewczynek i chłopców, począwszy od dzieci z klas podstawowych, a skończywszy na zawodnikach w wieku juniorskim – są wartości takie jak: szacunek i tolerancja, umiejętność pracy w zespole, wytrwałość oraz zdrowa, sportowa rywalizacja. Trudno sobie wyobrazić, żeby bez nich klub z ulicy Rogalińskiej wychował tak wielu mistrzów i co roku swoimi podopiecznymi uzupełniał składy najlepszych siatkarskich zespołów występujących w PlusLidze.

– Jesteśmy zaszczyceni, że DHL postanowiło wspierać nasz klub. Cieszymy się, że zwłaszcza w niezwykle trudnej sytuacji pandemii, z która mierzy się cały świat, firmy nie zapominają o dzieciach i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że sport pomaga kształtować charakter, uczy samodzielności, systematycznej pracy i umiejętności pracy zespołowej. Każdego dnia staramy się pracować z naszymi podopiecznymi tak, żeby wierzyli w siebie, wierzyli w to, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Żeby zawsze próbowali. Każde wsparcie dla naszego klubu jest na wagę złota, tym bardziej od firmy, która rozumie, że sport w wychowaniu robi ogromną różnicę – mówią zgodnie Krzysztof Felczak wiceprezes UMKS MOS Wola Warszawa i Radosław Krukowski wicedyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, na co dzień trener zespołu młodziczek.

Wsparcie młodych siatkarek i siatkarzy ze stolicy to nie jedyne zaangażowanie operatora logistycznego w promowanie aktywności sportowej. W ubiegłym roku firma została partnerem Akademii Piłkarskiej Diamonds Academy, szkółki piłkarskiej, której zawodniczki na każdym treningu i na każdych zawodach walczą ze stereotypem, że piłka nożna to nie jest sport dla dziewczyn.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda