mobile
REKLAMA

MOS Wola o włos od wygranej w VII Memoriale im. Krzysztofa Kowalczyka

W sobotę i niedzielę w hali Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a na stołecznej Ochocie rozgrywany był VII Memoriał im. Krzysztofa Kowalczyka. Cztery drużyny przez dwa dni rywalizowały o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. Ostatecznie najlepsi okazali się gospodarze.

Marcin Kalicki
MOS Wola o włos od wygranej w VII Memoriale im. Krzysztofa Kowalczyka

W sobotę stołeczne zespoły walczyły ze zmiennym szczęściem. Jedynie gospodarz - Czołg AZS UW Warszawa zanotował dwie wygrane. Po jednym zwycięstwie miały ekipy MOS Wola Warszawa i AZS UWM Olsztyn. Nieoczekiwanie dwie porażki zanotowało KS Metro Warszawa.

W decydujących o wygranej niedzielnych spotkaniach siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego okazali się lepsi od gości z Olsztyna, natomiast MOS Wola w derbach stolicy zdecydowanie pokonał KS Metro 3:0 (26:24, 25:22, 25:14). Ostatecznie VII Memoriał im. Krzysztofa Kowalczyka wygrał Czołg AZS UW Warszawa wyprzedzając minimalnie MOS Wola. Trzecią lokatę zajął AZS UWM Olsztyn, a ursynowskie Metro grające na przemiennie seniorami i juniorami uplasowało się na ostatniej pozycji.

- Turniej był dla nas udany jeśli chodzi o zajęte miejsce. Z grą było różnie, czasami gorzej a czasami lepiej niż można było się spodziewać na tym etapie. Do startu ligi jest jeszcze trochę czasu. Będzie wiec okazja do poprawienia mankamentów w naszej grze - powiedział Krzysztof Wójcik, trener MOS Wola Warszawa.  

W podobnym tonie wypowiada się środkowy wolskiej ekipy - Brian Malangiewicz: - Turniej zakończyliśmy na drugim miejscu, ale tak naprawdę nie to było ważne, tylko sprawdzenie jak funkcjonują systemy, które trenujemy. Faktycznie udało nam się wygrać z zespołem z Olsztyna i juniorami Metra, ale zespół gospodarzy nie miał z nami problemów, głównie przez naszą słabą grę. W zwycięskich pojedynkach też było widać utratę skupienia i straty serii punktów przez własne błędy, dlatego widać, że jeszcze dużo przed nami do poprawy. Cieszymy się jednak, że wszystkie te rzeczy wychodzą na jaw przed startem ligi i mamy dużo czasu, żeby sie na nich skupić.

Drużyna MOS Wola Warszawa zagrała w składzie: Brian Malangiewicz, Mateusz Trzciałkowski, Piotr Pawlak, Marcin Grasza, Kacper Sulma, Jakub Powałka, Michał Gawrzydek, Ernest Kaciczak, Szymon Drzazga, Dorian Kowalczyk, Szymon Bąk, Dominik Grot, Kajetan Iszczuk.

Kolejny sprawdzian przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Wójcika już za tydzień, kiedy to odbędzie się siatkarski turniej w Olsztynie. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda