mobile
REKLAMA

MOS Wola w wielkim finale. Kompania braci powalczy o złoto

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa w meczu półfinałowym Mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w Dębicy pokonali po pięknym, pięciosetowym boju Trefla Gdańsk i jutro zagrają o złoty medal.

Marcin Kalicki
MOS Wola w wielkim finale. Kompania braci powalczy o złoto

Walkę o medale lepiej rozpoczęli zawodnicy z Pomorza. Kilkupunktową przewagę rywali udało się odrobić podopiecznym trenera Konrada Copa już w połowie seta. Z minuty na minutę gra Wolan wyglądała coraz lepiej. W końcowej fazie partii warszawianie znakomicie ustawiali się przy siatce zdobywając kilka punktów blokiem, dzięki czemu odskoczyli Treflowi. Seta zakończył punkt zdobyty przez Jakuba Strulaka.

Całkowicie inna była druga partia. Gdańszczanie od początku do końca prowadzili grę popełniając niewielką liczbę błędów, mocno atakując i skutecznie grając w bloku. Przyniosło to oczekiwany dla nich efekt. Na tablicy wyników remis 1:1.

Trzecia odsłona meczu to z kolei całkowita dominacja drużyny MOS Wola. Czteropunktowa początkowo przewaga przekłada się z biegiem czasu na kolejne zdobywane seriami punkty. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:15.

Czwarta partia to najbardziej wyrównana do tej pory część meczu. Na tablicy kilkukrotnie widniał wynik remisowy m.in.: 9:9, 11:11, 20:20 czy 22:22. Dwa kolejne punkty wywalczyli siatkarze z Gdańska i to oni mieli piłki setowe na zakończenie partii. Zawodnikom MOS-u udało się obronić jedną piłkę, ale to było wszystko na co pozwolili im pomorzanie.

Tie-break pokazał, że w walce o wielki finał spotkały się dwie wielkie siatkarskie firmy. W decydującym secie żądnej z drużyn nie udało się uciec rywalowi na więcej niż dwa punkty. W końcowej fazie partii to zespół z Woli zachowuje więcej zimnej krwi i pokonuje rywali 16:14 i w całym meczu 3:2.

Trefl Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (21:25, 25:17, 15:25, 25:23, 14:16)

Skład MOS Wola: Przemysław Gadziński, Michał Kulesza, Jakub Strulak, Piotr Szlęzak, Dawid Bulira, Mateusz Szaniawski, Michał Gawrzydek, Jakub Buczek, Bartosz Gomułka, Kacper Kulesza, Maciej Pieńkowski, Adam Antoński, Jaromir Orlicz, Karol Jakóbczak, Jakub Kurowski, Andrzej Łychowski.

- Bardzo cieszymy się z wygranej. Jest to dziesiąty medal MOS-u w kategorii juniorów i to minimum srebrny. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa na tym turnieju, nie popadamy w huraoptymizm. Chcemy jutro walczyć o pełną pulę. Wiem, że rywale będą faworytem, ale nie byliśmy faworytem do wejścia do czwórki, nie byliśmy faworytem do wejścia do finału, gdzie przyszło nam grać z mistrzami Polski z Gdańska, także podoba nam się ta rola. Jestem z tych chłopaków bardzo dumny. Są moją kompanią braci i wierzę, że jutro spokojnie zagramy o najcenniejszy krążek – powiedział po meczu trener Konrad Cop.  

Jutro o złoty medal siatkarze z Woli powalczą z Jastrzębskim Węglem. Decydujący mecz o mistrzostwie Polski odbędzie się o godzinie 13:00.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda