mobile
REKLAMA

MOS Wola Warszawa czwartą drużyną w Polsce!

Pięć dni rywalizacji przyniosły rozstrzygnięcia w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów. Najlepszą drużyną w kraju została Lechia Tomaszów Mazowiecki, która wyprzedziła KS Metro, AT Jastrzębski Węgiel oraz UMKS MOS Wola Warszawa.

Marcin Kalicki
MOS Wola Warszawa czwartą drużyną w Polsce!

Osiem zespołów, które wywalczyły awans do turnieju finałowego podzielonych zostało na dwie grupy, gdzie rywalizowały systemem każdy z każdym. Z grupy A z dwoma zwycięstwami i jedną porażką z pierwszego miejsca do dalszej fazy wyszedł UMKS MOS Wola Warszawa, zaś z drugiego w grupie B KS Metro Warszawa. Oznaczało to, że w półfinale rozegrane zostaną derby stolicy. Po pięciosetowym boju siatkarze MOS-u musieli uznać wyższość Ursynowian. W sobotnim spotkaniu o brązowy medal po bardzo wyrównanej grze Wolanie ulegli 1:3 Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. „Metrowcy” w meczu o złoto ulegli gospodarzom zawodów – Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:3 i zostali ponownie wicemistrzami Polski.

– Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc w wywalczeniu tego jakże wysokiego miejsca. Zawodnikom, rodzicom i całemu klubowi z niesamowitym sztabem na czele. Na pewno pozostał niedosyt, że nie zakończyliśmy turnieju z krążkami na szyjach. Jednak patrząc z drugiej strony, mimo wielu kłopotów jak kontuzja Janka Lizińczyka, który od finału Mazowsza walczył o powrót do zdrowia w gabinetach lekarskich, po kontuzję Stasia Chacińskiego jeszcze na rozgrzewce przed meczem o brąz, w żadnym momencie nie spuściliśmy głowy walcząc o swoje marzenia. Dla części zespołu to były ostatnie oficjalne mecze w rozgrywkach młodzieżowych. Jestem jednak głęboko przekonany, że do jednych jak i drugich w jakiejś formie ten medal wróci, bo naprawdę na niego zasłużyliśmy – powiedział Tomasz Keller, trener juniorów UMKS MOS Wola Warszawa.

Wyniki spotkań wolskiego klubu podczas turniej finałowego Mistrzostw Polski 2023:

Grupa A:

UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:19)

BKS Chemik Bydgoszcz – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

UMKS MOS Wola Warszawa – AKS V LO Rzeszów 1:3 (16:25, 20:25, 26:24, 20:25)

Półfinał:

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa 2:3 (24:26, 15:25, 25:21, 25:15, 7:15)

Mecz o 3 miejsce:

UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 25:19, 23:25, 27:29)

Doskonałe czwarte miejsce w Polsce wywalczyli: Tymon Tomaszewski, Ignacy Skrzydło, Dominik Budzyń, Filip Siekierski, Mikołaj Kobyliński, Stanisław Chaciński, Paweł Kuliński, Jan Lizińczyk, Maksymilian Cabajewski, Marcin Duda, Mateusz Taczała, Filip Szlachcikowski, Szymon Beta, Kacper Krzemiński, Julian Kuchta.

Sztab szkoleniowy: Tomasz Keller (I trener), Marcin Jackowicz (II trener), Szymon Szlendak (asystent trenera), Patryk Jarosz (fizjoterapeuta), Michalina Bujnowska (fizjoterapeutka), Franciszek Melaniuk (statystyk).

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda