mobile
REKLAMA

Może być tylko lepiej. I będzie!

Trudna przeprawa czekała UMKS MOS Wola Warszawa w ostatniej kolejce Mazowieckiej I Ligi Juniorek. Pierwszy zespół przegrał z LTS Legionovią Legionow 1:3, natomiast "dwójka" uległa w derbach stolicy Sparcie 2:3.

Marcin Kalicki
Może być tylko lepiej. I będzie!

Zespół trenera Janusza Patriaka pomimo walki i zaangażowania uległ drużynie z Legionowa w dwóch pierwszych setach. Szkoleniowiec z Woli dał szansę gry również zmienniczkom, co w perspektywie czasu może przynieść same korzyści, ale póki co młode adeptki siatkówki potrzebowały zgrania. Trzecia partia padła łupem zawodniczek z Rogalińskiej. Świetnie zaprezentowała się Julia Chadała, bardzo dobrze czuły się na boisku także Natalia Marek i Sylwia Postek. Czwarty set wygrała Legionovia i to ona cieszyła się z ostatecznego triumfu.

UMKS MOS I Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 1:3 (19:25, 16:25, 25:23, 18:25)

Skład UMKS MOS Wola: Amelia Malec, Julia Mielke, Natalia Marek, Sylwia Postek, Julia Chadała, Zuzanna Gruszczyńska, Zuzanna Ludynia, Nina Zarzycka, Beata Szewczyk, Weronika Kraszewska, Paulina Bochenek, Wiktoria Połosak.

Mecz podsumowały zawodniczki UMKS MOS Wola. - Do dzisiejszego spotkania podeszłyśmy spokojnie, nie narzuciłyśmy sobie żadnej zbędnej presji. Od samego początku wiedziałyśmy, że wynik jest sprawą otwartą, a my nie mamy nic do stracenia. Starałyśmy się nie popełniać prostych błędów i ryzykować na zagrywce, choć nie uchroniło nas to przed porażką w dwóch pierwszych setach. Po trzeciej partii, o wiele lepszej w naszym wykonaniu, miałyśmy nadzieję na doprowadzenie do tie-breaka, jednak mecz zakończył się po czterech setach. Mimo porażki absolutnie nie zwieszamy głów i śmiało patrzymy na spotkania, które jeszcze przed nami. Mamy świadomość, że nasza gra momentami nie zachwyca, ale myślę, że jest to kwestia koncentracji, a przede wszystkim zgrania między nami, którego stale brakuje. Po poprawieniu tych elementów jesteśmy w stanie pokazać o wiele więcej, bo mecz z LTS-em nie był wszystkim, na co nas stać. Może być tylko lepiej. I będzie! - zapowiada Beata Szewczyk. - Muszę przyznać, że spodziewałam się lepszej postawy naszej drużyny. Zabrakło sportowej atmosfery i pełnej koncentracji. Legionovia to wymagający przeciwnik, jednak udało nam się wywalczyć jednego seta, w którym pokazałyśmy wolę walki. Mimo porażki nie zamierzamy się załamywać. Przed nami jeszcze dużo pracy - dodała Julia Chadała.

Porażki doznała również drużyna UMKS MOS Wola II Warszawa. Podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka walczyły z wszelkich sił, aby powtórzyć ubiegłotygodniowy wynik (pierwsza drużyna wygrała 3:0), jednak tym razem to zespół Sparty okazał się lepszy. W hali przy ul. Lindego kibice oglądali pięć zaciętych setów, a gospodynie zwycięstwo przypieczętowały dopiero w tie-breaku.

ESPES Sparta Warszawa - UMKS MOS Wola II Warszawa 3:2

Składy:

ESPES Sparta: Adriana Wełna, Zuzanna Jachowska, Kamila Zakrzewska, Julia Siuta, Aleksandra Gęsina, Zuzanna Hausman, Wiktoria Babecka oraz Wiktoria Wiśniewska, Anna Staniszewska, Zuzanna Borasik, Adrianna Słomińska.

UMKS MOS Wola II Warszawa: Karolina Baran, Patrycja Bąk, Maria Butryn, Zuzanna Dygdoń, Julia Kabala, Maja Kaczmarczyk, Oliwia Kosieradzka, Ewa Kwiatkowska, Martyna Pacuszka, Gabriela Rakus, Martyna Rozwadowska, Karolina Waligóra, Julia Wydmańska.  

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda