mobile
REKLAMA

MPO przy Obozowej ustąpi miejsca szkole

Zajmująca się śmieciami spółka przejmie niszczejącą od lat nieruchomość pomiędzy Złotą, a Twardą. W zamian odda na cele edukacyjne swoją siedzibę przy Obozowej.

Informacja prasowa
MPO przy Obozowej ustąpi miejsca szkole

W 2003 r. po raz ostatni uczniowie przyszli do szkoły u zbiegu Twardej i Złotej. Od tamtej pory położony w samym centrum miasta budynek niszczeje, a korzysta na tym jedynie operator parkingu. Po wczorajszej decyzji Rady Warszawy sytuacja ma się zmienić. - Spółka, która jest właścicielem budynku szkoły zostanie włączona do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, a w zamian za tę nieruchomość MPO odda dzielnicy działkę ze swoją siedzibą przy ulicy Obozowej - mówi Mariusz Budziszewski, radny Warszawy.  

Decyzja cieszy władze dzielnicy, które zabiegają o tereny na cele edukacyjne w miejscach, gdzie dziś budują się nowe osiedla. - W sąsiedztwie granicy ze Śródmieściem mamy zabezpieczone potrzeby edukacyjne mieszkańców. Takich działek potrzebujemy w okolicach Obozowej, czy na Odolanach gdzie co roku powstaje kilka nowych bloków - cieszy się Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.  

W tej drugiej lokalizacji dobiega budowa szkoły przy Karlińskiego, jednak choć pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach już w 2022 r., potrzeby regionu są znacznie większe. - Dwie szkoły, które już funkcjonują na tym terenie są przeciążone. Uczy się w nich znacznie więcej dzieci niż powinno, a zajęcia prowadzone są w trybie dwuzmianowym - potwierdza Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.  

Dlatego w ostatnim czasie wolscy samorządowcy zwrócili się do wojewody mazowieckiego o przekazanie terenu pod budowę szkoły w tym rejonie z zasobów państwowych. Inicjatywę władz dzielnicy wspierają radni. - Przygotowałam w tej sprawie petycję do wojewody mazowieckiego - mówi Joanna Tracz-Łaptaszyńska. - W 11 dni udało mi się zebrać ponad 150 podpisów, a liczba stale rośnie - dodaje radna.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda