mobile
REKLAMA

Muzeum POLIN wraca z nową wystawą

Po ponad trzech miesiącach zamknięcia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN znów zaprasza zwiedzających. 26 czerwca, w samo południe, otwarta została wystawa „Tu Muranów”, opowiadająca o dziejach warszawskiego osiedla i losach jego mieszkańców.

inf. prasowa
Muzeum POLIN wraca z nową wystawą

Symbolicznego otwarcia muzeum, zamkniętego od marca z powodu pandemii koronawirusa, dokona dyrektor POLIN Zygmunt Stępiński i kuratorka nowej wystawy, Kamila Radecka—Mikulicz. „Tu Muranów” to opowieść o miejscu i jego mieszkańcach, byłych i obecnych.

- Zabierzemy widzów w podróż po dawnej Dzielnicy Północnej, przedwojennym centrum żydowskiego życia, którą w czasie wojny Niemcy zamienili w największe getto okupowanej Europy, a później zrównali z ziemią. Do miejsca, w którym po wojnie powstało unikatowe, modernistyczne osiedle, zasiedlane przez ludzi z całej Polski. Porozmawiamy też o współczesnym Muranowie, poruszając uniwersalne tematy takie jak dom, lokalność, sąsiedzki aktywizm czy miejska przyroda – zapowiadają organizatorzy wystawy. Jest ona adresowana nie tylko do warszawiaków, ale  także osób interesujących się szerzej historią społeczną miast, architekturą, urbanistyką. 

Wystawa czasowa "Tu Muranów" będzie czynna od 26 czerwca br. do  22 marca 2021 r. Towarzyszy jej bogaty program wydarzeń, zarówno online jak i z publicznością – warsztaty, spacery, koncerty, akcje społeczne, dyskusje i wykłady. Po wystawie oprowadzać będą jej twórcy, a także autorzy książek o Muranowie i znane osoby związane z tą częścią Warszawy.

Na stronie internetowej Muzeum POLIN został opublikowany regulamin zwiedzania, uwzględniający reżim sanitarny obowiązujący w instytucjach kultury.   

 

 

 

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda