mobile
REKLAMA

Nauczyciele i uczniowie grają w Minecraft

Dziś ogłoszono laureatów konkursu w projekcie WawaCraft – na przygotowanie autorskiej mapy edukacyjnej. W listopadzie 2021 r. Warszawa wspólnie z Microsoft Polska, MindCloud oraz Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, zaprosiła szkoły do udziału w 2. edycji projektu. Nauczyciele uczą przedmiotów wykorzystując do tego grę komputerową. Zwieńczeniem projektu jest przygotowanie razem z uczniami autorskiej mapy w Minecrafcie.

Informacja prasowa
Nauczyciele i uczniowie grają w Minecraft

Współczesna edukacja pozwala nam korzystać z wielu ciekawych narzędzi, które uczą kreatywności, współpracy i rozwijają zainteresowania uczniów. Dlatego po raz kolejny zaproponowaliśmy naszym placówkom oświatowym udział w projekcie WawaCraft. Okazuje się, że chemii, informatyki czy historii Warszawy można uczyć wykorzystując do tego popularną grę komputerową Minecraft. Szkoły, które zgłosiły się do udziału w projekcie korzystały oczywiście z edukacyjnej wersji tej gry - mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Projekt WawaCraft został przygotowany z wykorzystaniem miejskiej platformy cyfrowej eduwarszawa.pl we współpracy z Microsoft Polska i MindCloud. Do udziału w programie Warszawa zaprosiła nauczycieli i uczniów (w wieku 10-16 lat) ze stołecznych samorządowych szkół i placówek oświatowych, którzy chcieli wykorzystać grę Minecraft: Education Edition w nauczaniu zdalnym i stacjonarnym w różnych przedmiotach. Uczestnicy projektu WawaCraft otrzymali pakiet map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii czy nauk ekologicznych lub innych związanych z przedmiotem nauczania. Zwieńczeniem projektu był konkurs dla zespołów szkolnych (nauczyciel i grupa uczniów) na stworzenie własnych map edukacyjnych.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzenie w Minecrafcie mapy w jednym z trzech obszarów tematycznych:

- HistoWawaCraft (mapy dotyczące historii Warszawy),

- EkoWawaCraft (mapy dotyczące zrównoważonego rozwoju Warszawy),

- SzachoWawaCraft (mapy dotyczące szachów).

Wyróżnione prace posłużą jako materiał dydaktyczny dla stołecznych placówek edukacyjnych.

W tym roku szkolnym w projekcie WawaCraft uczestniczyło ponad 60 warszawskich, samorządowych szkół i placówek, kilka tysięcy uczniów oraz blisko 100 nauczycieli.

Dzięki platformie eduwarszawa.pl, która skupia już łącznie ponad 260 tysięcy uczniów i nauczycieli, mamy możliwość oferowania również nowatorskich metod nauczania. Prowadzimy również szkolenia, w jaki sposób efektywnie korzystać z narzędzi cyfrowych i doświadczeń naszych partnerów. A już dziś zapraszam warszawskie szkoły i placówki oświatowe do wykorzystania gry Minecraft: Education Edition na lekcjach również w nowym roku szkolnym 2022/2023 – dodaje wiceprezydent Kaznowska.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda