mobile
REKLAMA

Niecałe 50 dni na wymianę kopciucha.

Coraz mniej czasu zostało mieszkańcom stolicy na wymianę przestarzałego pieca. Zgodnie z mazowiecką uchwałą antysmogową, używanie kopciucha od 1 stycznia 2023 r. będzie zabronione.

informacja prasowa
Niecałe 50 dni na wymianę kopciucha.

Niecałe 50 dni – tyle czasu mają jeszcze warszawiacy, aby pozbyć się przestarzałego pieca na paliwo stałe, który nie spełnia wymogów dla klas 3, 4 lub 5 i zastąpić je bardziej ekologicznym źródłem ogrzewania. Do końca tego roku mieszkańcy mogą jeszcze skorzystać z finansowej pomocy miasta przy takiej inwestycji – stolica oferuje dotację w wysokości nawet do 70 proc. dofinansowania.

Wnioski o dotację w wersji papierowej można składać w dowolnym urzędzie dzielnicy lub wysłać pocztą. Więcej informacji dotyczących programu można uzyskać na stronie: um.warszawa.pl/kopciuchy lub pod numerem infolinii: (22) 325 96 06 (czynna od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00).

Wymiana źródła ogrzewania może zostać dofinansowana również w ramach zewnętrznych programów, w których bierze udział miasto: Stop Smog Czyste Powietrze. Poza likwidacją kopciucha umożliwiają one także termomodernizację budynków.

Po co wymieniać kopciucha?

Przestarzałe piece to jedna z przyczyn smogu w stolicy. Jak alarmują eksperci, zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na stan zdrowia oraz długość życia i może być przyczyną wielu chorób.

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda