mobile

Nielegalny towar za ponad 10 milionów złotych

Za wprowadzanie do obrotu towarów z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek odpowiedzą trzy osoby zatrzymane przez policjantów stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 6 400 sztuk odzieży, obuwia, galanterii, biżuterii, zegarków i okularów.

Informacja prasowa
Nielegalny towar za ponad 10 milionów złotych

 

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji ustalili, że w budynkach na jednej z posesji na Woli może znajdować się firma, której właściciele zajmują się sprzedażą towarów z nielegalnie naniesionymi znakami znanych światowych marek.

Policjanci zabezpieczyli worki z gotowymi do wysłania paczkami zawierającymi nielegalne towary, zatrzymali także 30-letniego mężczyznę i 48-letnią kobietę, którzy - jak twierdzili - zostali zatrudnieni przez właściciela podróbek i zajmowali się nadawaniem przesyłek w agencjach pocztowych, wypisywanie listów przewozowych, pakowaniem podróbek, a także obsługą internetową zamówień.

Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń policjanci zabezpieczyli prawie 6 400 sztuk odzieży, obuwia, galanterii, biżuterii, zegarków oraz okularów z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych światowych marek. Przedstawiciele pokrzywdzonych oszacowali wstępną sumę strat na około 10 milionów złotych.

Zatrzymani za działanie wspólnie i w porozumieniu usłyszeli zarzuty z art. 305 ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda