Nikołaj Penczew dołączył do ONICO Warszawa
Były zawodnik Stoczni Szczecin Nikołaj Penczew dołączył do drużyny Stephane'a Antigi i będzie występował przynajmniej do końca obecnego sezonu w ONICO Warszawa. Bułgarski przyjmujący jest drugim siatkarzem ekipy ze stolicy województwa zachodniopomorskiego, który po rozwiązaniu kontraktu związał się ze stołecznym klubem.
- Mimo młodego wieku Niko Penczew to zawodnik bardzo doświadczony na plusligowych, ale i europejskich parkietach. Cieszymy się, że tacy siatkarze chcą grać dla ONICO Warszawa i widzą w tym projekcie ogromny potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że reprezentant Bułgarii wzmocni konkurencję na pozycji przyjmującego, wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie - powiedział po podpisaniu kontraktu Piotr Gacek, prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa.
Penczew to aktualny Mistrz Polski - w poprzednim sezonie w barwach PGE Skry Bełchatów wystąpił w 29 ligowych spotkaniach, zdobywając 103 punkty. 26-latek nad Wisłę trafił już sześć lat temu z włoskiej Piacenzy, podpisując kontrakt z Effectorem Kielce. Rok później został zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów, w której spędził trzy sezony. W tym czasie zdobył dwa srebrne i jeden złoty medal Mistrzostw Polski, a także wystąpił w finale Ligi Mistrzów. Po przygodzie na Podkarpaciu Penczew zasilił szeregi PGE Skry (srebro 2017 i złoto 2018). Po zakończeniu poprzedniego sezonu przeniósł się do Stoczni Szczecin.
Urodzony w Płowdiwie Nikołaj Penczew jest aktualnym reprezentantem Bułgarii, z którą wystąpił między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie czy Mistrzostwach Świata 2018. Mierzący 196 cm wzrostu Penczew w drużynie Stephane'a Antigi będzie występował z numerem 22, a o miejsce w składzie powalczy z Bartoszem Kwolkiem, Piotrem Łukasikiem, Mateuszem Janikowskim i Łukaszem Wiese.
Źródło/Fot. ONICO Warszawa

























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















