mobile
REKLAMA

Noc Deppa z „Paktem diabła" już 23 października w Multikinie!

ENEMEF: Noc Deppa to zestaw doskonałych filmów z jednym z najlepszych współczesnych aktorów, najbardziej znanym z ról w "Piratach z Karaibów", "Marzycielu" oraz "Co gryzie Gilberta Grape'a". Uznawany za człowieka o tysiącu twarzy i urodzie amanta Johnny Depp cały czas zaskakuje nowym wcieleniem, zagrał już w ponad 60 filmach, zdobył 19 nagród filmowych i 48 nominacji, z czego 3 do Oscara. ENEMEF już 23.10 w Multikinie!

TAGI
Noc Deppa z „Paktem diabła" już 23 października w Multikinie!

Podczas Maratonu Deppa zostaną zaprezentowane cztery filmy. Na ekranie zobaczymy najnowszą, mroczną kreację aktora w mocnym, opartym na faktach filmie "Pakt z diabłem", a także: opowieść na lekkim rauszu "Dziennik zakrapiany rumem", widowiskowego i pełnego przygód "Jeźdźca znikąd" oraz barwne i zabawne "Mroczne cienie".

 

W repertuarze:

- najnowszy i intensywny PAKT Z DIABŁEM

- pełen akcji JEŹDZIEC ZNIKĄD

- mocno zawiany DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM

- zabawne MROCZNE CIENIE

godzina rozpoczęcia i zakończenia:

rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano

informacje o filmach:

 

Pakt z diabłem - pokaz tydzień po premierze!

Black Mass, USA 2015, 122'

reżyseria: Scott Cooper

scenariusz: Jez Butterworth, Mark Mallouk

obsada: Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Kevin Bacon

muzyka: Junkie XL

Specjalny pokaz tydzień po premierze!

Wysoko oceniane przez krytyków i widzów gangsterskie kino oparte na faktach, uznawane przez niektórych za lepsze od "Inflitracji".

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. w Bostonie. Agent FBI oraz irlandzki gangster James Bulger podejmują współpracę, aby zlikwidować włoską mafię. Z czasem sojusz wymyka się spod kontroli, przestępca ucieka stróżom prawa, umacnia swoją pozycję, aż w końcu staje się jednym z najbardziej wpływowych, a przy tym bezwzględnych i brutalnych gangsterów w historii Stanów Zjednoczonych.

Interesująca fabuła i doskonała obsada i trzymają widza w napięciu do ostatniej minuty.

 

Dziennik zakrapiany rumem

The Rum Diary, USA 2011, 120'

reżyseria: Bruce Robinson

scenariusz: Bruce Robinson

obsada: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli, Amber Heard

muzyka: Christopher Young

To autentyczna historia będąca fragmentem życiorysu Huntera S. Thompsona, popularnego pisarza amerykańskiego, znanego m. in. z "Lęku i odrazy w Las Vegas" (przeniesionego na ekran pt. "Las Vegas Parano").

Paul Kemp jest życiowym rozbitkiem, niespełnionym pisarzem, który opuszcza Nowy Jork i przybywa do Portoryko, by przez jakiś czas zająć się lokalnym dziennikarstwem. Błogi spokój na rajskiej wyspie umilają mu spore dawki rumu. Paul szybko zakochuje się w pięknej Chenault, która niestety okazuje się być zaręczona z przedsiębiorcą Sandersonem. Biznesmen knuje perfidną intrygę, co stawia Paula przed trudnym wyborem - dziennikarska kariera lub pieniądze i miłość. Jaką decyzję podejmie i czy uda mu się skompromitować rywala oraz uniknąć (nie tylko moralnego) kaca?

Sarkastyczny i dowcipny film, który urzeka pięknymi zdjęciami i doskonałą kreacją głównego bohatera.

 

Jeździec znikąd

The Lone Ranger, USA 2013, 149'

reżyseria: Gore Verbinski

scenariusz: Ted Elliott, Terry Rossio, Justin Haythe

obsada: Johnny Depp, Armie Hammer, William Fichtner, Tom Wilkinson, Ruth Wilson, Jackie Earle Haley

muzyka: Hans Zimmer

"Jeździec znikąd" to widowiskowa produkcja, która otrzymała 2 nominacje do Oscara - za najlepsze charakteryzacje i fryzury oraz za efekty specjalne.

John Reid jest stróżem prawa na Dzikim Zachodzie, pewnego razu wpada wraz ze swoimi ludźmi w zasadzkę gangu Butcha Cavendisha, z której jako jedyny uchodzi z życiem. Znajduje go Indianin Tonto, który z ręki tego samego złoczyńcy utracił wszystkich członków swojego plemienia i przed laty poprzysiągł zemstę. John Reid jako Jeździec znikąd wyrusza śladem bandytów, towarzyszy mu Tonto, a z czasem dołącza do nich Red Harrington, która również mam powody, by pomścić okrutnika.

Ten film to szaleńcza wyprawa na Dziki Zachód, wypełniona niezwykłymi zwrotami akcji i doskonałym humorem.

 

Mroczne cienie

Dark Shadows, USA 2012, 113'

reżyseria: Tim Burton

scenariusz: Seth Grahame-Smith

obsada: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green

muzyka: Danny Elfman

To wielobarwna parodia wampirycznych opowieści, zrealizowana na podstawie kultowego serialu telewizyjnego.

Historia opowiada o żyjącym w XVIII w. Barnabasie Collinsie, który za złamanie serca czarownicy Angelique zostaje zamieniony przez nią w wampira i trafia do niewoli w trumnie zakopanej głęboko pod ziemią. 200 lat później Barnabas przypadkowo zostaje uwolniony z grobowca i staje w obliczu odmienionego świata, swojego, niegdyś wspaniałego majątku, który popadł w ruinę oraz rodziny, w której każdy skrywa mroczny sekret. Bohater musi zmierzyć się z nową rzeczywistością oraz ze starą miłością sprzed dwóch wieków.

Tim Burton kolejny raz zabiera widza do niezwykłego świata - specyficznego klimatu, ekscentrycznych bohaterów i dziwacznych zdarzeń.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda