mobile
REKLAMA

Nowa część Szpitala Bielańskiego już gotowa

Zakończyła się już budowa nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego, zostało też wyposażone w sprzęt i aparaturę medyczną. To jedna z największych i najważniejszych inwestycji miejskich na mapie zdrowotnej Warszawy

Informacja prasowa
Nowa część Szpitala Bielańskiego już gotowa

Warszawa inwestuje w zdrowie

– Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego jest już gotowe i w pełni wyposażone. Znajdują się nim m.in. oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, blok z 10 salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii i laboratoria. To ogromna inwestycja miasta w zdrowie warszawskich rodzin, seniorów i osób potrzebujących szybkiej pomocy na najwyższym poziomie. Zapewni ją profesjonalna kadra szpitala, której oddaliśmy do dyspozycji nowoczesny sprzęt medyczny. Budowa i wyposażenie nowej części szpitala zostały w całości sfinansowane z budżetu miasta i kosztowały blisko 200 mln zł – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Budowa nowej części Szpitala Bielańskiego trwała dwa lata – prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2020  r., a już w grudniu 2022 r. zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów.

Bardzo się cieszę, że Szpital Bielański zapewnia opiekę medyczną na najwyższym poziomie, w komfortowych dla pacjentów i personelu medycznego warunkach. To dla nas ogromnie ważne, aby miejskie podmioty lecznicze zapewniały swojej kadrze możliwość pracy z najnowocześniejszym sprzętem – zwraca uwagę Ewa Malinowska - Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy

Obiekt, który tu powstał, posłuży kolejnym pokoleniom. Projekt nowej części budynku został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia realne potrzeby pacjentów, jak i służb medycznych.

Szpital Bielański się rozbudowuje

W nowej 5-kondygnacyjnej części o powierzchni blisko 10 tys. m², znajdują się:

- oddział psychiatrii dla dorosłych (37 łóżek),

- oddział rehabilitacji z 30 łóżkami,

- blok z 10 salami operacyjnymi,

- oddział intensywnej terapii,

- centralna sterylizatornia,

- laboratoria, pomieszczenia techniczne i pomocnicze.

Na wyposażenie budynku miasto przeznaczyło niemal 70 mln zł. Poza meblami i akcesoriami, Warszawa sfinansowała zakup ponad 38 tys. sztuk nowoczesnego sprzętu medycznego – dodaje Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za miejską politykę zdrowotną

W tej puli znalazły się m.in.:

- stoły operacyjne za blisko 5 mln zł,

- aparaty rentgenowskie nowej generacji (łączny koszt blisko 5 mln zł),

- wyposażenie centralnej sterylizatorni (za ponad 4 mln zł),

- centrala monitorująca funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.

W nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizacji oraz oddziały psychiatrii i rehabilitacji.

Po serii szkoleń dla medyków, zostanie uruchomiony blok operacyjny. Zgodnie z zawartą umową, kolejnym etapem prac jest modernizacja części pomieszczeń starego budynku szpitalnego w miejscu połączenia z budynkiem, łącznikiem usytuowanym na każdej z kondygnacji.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda