mobile
REKLAMA

Nowa jednostka dla bielańskich strażaków

U zbiegu ulic Wólczyńskiej i Opłotek powstanie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza, na którą mundurowi czekali wiele lat. 18 lutego Rada Warszawy jednomyślnie wyraziła zgodę na przekazanie gruntu w darowiźnie na rzecz Skarbu Państwa.

inf. prasowa
Nowa jednostka dla bielańskich strażaków

- Pierwszy etap za nami. Bardzo dziękuję za wsparcie mojemu zastępcy Włodzimierzowi Piątkowskiemu, radnemu Piotrowi Mazurkowi oraz sekretarzowi miasta Marcinowi Wojdatowi. Podziękowania kieruje również do st. bryg. mgr inż. Leszka Smuniewskiego, Komendanta Miejskiego PSP oraz st. kpt. inż. Pawła Szymanka, dowódcy JRG6 – mówi tuż po decyzji radnych Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

 

Decyzja radnych otwiera Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie drogę do ogłoszenia w najbliższych miesiącach przetargu na wykonanie projektu budynku oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

 

Nowa jednostka będzie najnowocześniejsza w Polsce. Oprócz standardowej strażnicy z halą garażową dla wozów gaśniczych powstaną koszary dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”. Znajdą się tam dwa laboratoria – chemiczne i biologiczne (oba o powierzchni prawie 200 mkw.), oddzielny garaż tylko dla wozów i sprzętu rozpoznania chemicznego, plac z przeszkodami do ćwiczeń z operowania robotami rozpoznania chemicznego, pomieszczenia do konserwacji ubrań gazoszczelnych oraz sale dydaktyczne, gdzie szkoleni będą strażacy i specjaliści z całego kraju. Dodatkowo na terenie jednostki znajdziemy boisko, plac do ćwiczeń pożarniczych oraz salę gimnastyczną.

 

Do nowych koszar przeniosą się strażacy z JRG6 przy ul. Marymonckiej, a w ich miejsce wprowadzą się strażacy z JRG11 przy ul. Zgrupowania AK "KAMPINOS". W ubiegłym roku JRG6 miała ponad 1100 wyjazdów do różnych zdarzeń (m.in. pożarów) z czego grupa ratownictwa chemicznego zrealizowała ponad 290 wyjazdów.

 

 

 

 

Źródło: UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda