mobile

Nowa poradnia zdrowotna dla dzieci we Włochach

Uruchomiono placówkę dla najmłodszych pacjentów we Włochach. Nowa poradnia dziecięca mieści się przy ul. 1 Sierpnia 36a. Koszt inwestycji, w tym wyposażenia pomieszczeń wyniósł blisko 0,5 mln zł.

inf. prasowa
Nowa poradnia zdrowotna dla dzieci we Włochach

Poradnia dziecięca przy ul. 1 Sierpnia 36a znajduje się w budynku przychodni Warszawa Bemowo-Włochy, która sfinansowała modernizację placówki. Na terenie Warszawy w miejskich podmiotach lecznictwa otwartego działa obecnie 58 poradni opieki zdrowotnej dla dzieci.

 

– Obserwujemy, jak Włochy dynamicznie się rozwijają – na terenie dzielnicy powstają nowe osiedla mieszkaniowe i wiele młodych osób decyduje się tu zamieszkać. Dotychczas przychodnia przyjmowała tylko dorosłych pacjentów, dlatego zdecydowaliśmy o modernizacji istniejącej placówki i utworzeniu poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży – mówi Paweł Rabiej, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 

Na ponad 270 m² powierzchni znajdują się: rejestracja, dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, punkt szczepień oraz pomieszczenie dla karmiącej matki. Placówka będzie udzielała porad lekarskich w gabinecie i domu pacjenta, porad pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej w domu pacjenta oraz wizyt położnych u nowonarodzonych dzieci. W poradni będzie można również wykonać obowiązkowe i zalecane szczepienia, badania bilansowe oceny rozwoju dziecka i zabiegi zlecone przez lekarza (np. zastrzyki, inhalacje).

 

Poradnia dziecięca jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-18.00. Zapisy na wizyty przyjmowane są telefonicznie (tel. 22 846-29-41) i poprzez e-rejestrację (http://erejestracja.zozbemowo.pl/).

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda