mobile
REKLAMA

Nowe oblicze ulicy Rzędzińskiej

Zakończyły się prace związane z remontem ul. Rzędzińskiej na odcinku między ulicami Człuchowską a Strąkową. Nowej nawierzchni doczekała się jezdnia, ale zupełnie nowe są też chodniki i zjazdy bramowe.

Informacja prasowa
Nowe oblicze ulicy Rzędzińskiej

Remont ul. Rzędzińskiej był jednym z elementów prowadzonej przez nas wakacyjnej ofensywy remontowej. Obecnie prace trwają w ciągu ulic Czecha i Trak Brzeski, na ul. Odyńca czy W. Sławka. We wszystkich lokalizacjach naprawiamy nie tylko asfalt, ale też chodniki.

 

W przypadku ul. Rzędzińskiej chodziło o fragment między ulicami Człuchowską a Strąkową. Nawierzchnia była tu kompletnie wyeksploatowana, pełna łat, dziur i wybojów. Do szybszej degradacji w ostatnich kilkunastu miesiącach przyczynił się wzmożony ruch spowodowany budową drugiej linii metra. Ze względu na miejscami zwężoną ul. Górczewską, wielu kierowców postanawiało ją omijać. Podróżując w kierunku Bemowa, część z nich decydowała się na jazdę ulicami Olbrachta, Znaną lub Stromą, a następnie Strąkową i właśnie Rzędzińską do ul. Powstańców Śląskich. Podobnie było w przeciwną stronę.

Dotychczasowy asfalt został ściągnięty. Sfrezowaliśmy go na głębokość 8 cm. Następnie położona została warstwa wyrównawcza masy bitumicznej, a na niej siatka stalowa, którą pokryliśmy mieszanką mineralno-asfaltową typu slurry-seal, aby wzmocnić nową nawierzchnię. Całość dopełniły warstwy wiążące i ścieralne asfaltu.

Na całym odcinku, włącznie ze skrzyżowaniami z ulicami Człuchowską i Strąkową, wyremontowaliśmy również chodniki. W miejsce starych, popękanych i pozapadanych płyt położyliśmy nowe o wymiarach 50 x 50 cm. Mieszkający przy ul. Rzędzińskiej zyskali też nowe zjazdy bramowe, wykonane z kostki betonowej o wymiarach 20 x 10 cm.

fot.ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda