mobile
REKLAMA

Nowe Ogrody Kultury

Wawerskie Centrum Kultury to doskonałe miejsce dla osób chcących współtworzyć kapitał kulturowy i społeczny dzielnicy Wawer. Dla mieszkańców to miejsce ekspresji i realizacji własnych potrzeb związanych z kulturą.  

TAGI
Nowe Ogrody Kultury

Centrum jest otwarte na pomysły i chce je realizować z czynnym udziałem lokalnych twórców. Wawerskie Centrum Kultury to siedem filii. Obszar działania jest ogromny, na szczęście bogactwo inicjatyw i pomysłów zdają się prawie niewyczerpane. Filie zajmują się animacją kultury i projektów, promocją i organizacją ciekawych imprez na obszarze swojego działania. Jednym z wdrażanych projektów są Nowe Ogrody Kultury. Jest to inicjatywa mająca na celu aktywizację i zacieśnianie współpracy różnych środowisk na rzecz rozwoju kultury w dzielnicy Wawer. Nazwa projektu sugeruje kierunek działań.

Wawer jest najbardziej zieloną dzielnicą Warszawy i właśnie w kierunku kultywacji zieleni dzielnicy zwrócone są podstawowe działania w ramach projektu Nowe Ogrody Kultury. Ogródki wokół domów to obszar, który można wykorzystać do sąsiedzkich spotkań przy kawie, recytacji, występów i pokazów, ale też to miejsce do poznania ciekawych ludzi, którzy mogą stać się naszymi przyjaciółmi. Tą drogą Wawerskie Centrum Kultury chce rozwijać pasje w mieszkańcach, pielęgnować ich talenty i poszerzać zainteresowania.

W inicjatywie mogą brać udział osoby w każdym wieku, każdy, kto chce podzielić się z sąsiadami pomysłem lub pasją. Dążeniem Centrum jest to, aby Nowe Ogrody Kultury stały się miejscem, które inspiruje do działania, przestrzenią dla poszukujących pomysłów i dla tych, którzy już je realizują i chcą pokazać je światu. Każdy może stać się współtwórcą projektu.

Osoby zainteresowane uprawianiem natury i kultury prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty.

Tel. 22 443 70 75, eandrearczyk@um.warszawa.pl, WCK ul. Żegańska 1a, pok. nr 11, parter.

Agata Mościcka

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda