mobile
REKLAMA

Obchody drugiej rocznicy agresji na Ukrainę

Jutro w Warszawie odbędą się obchody związane z drugą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. W mieście odbędą się zgromadzenia publiczne, któe mogą wpłynąć na ruch uliczny i komunikację miejską. 

 

oprac. Klaudia Kwasek
Obchody drugiej rocznicy agresji na Ukrainę

Już jutro przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę, co skłoniło do zorganizowania kilku zgromadzeń publicznych w Warszawie, głównie w Śródmieściu. Planowane wydarzenia, ze względu na trasę i przewidywaną liczbę uczestników, mogą wpłynąć na utrudnienia w ruchu oraz komunikacji miejskiej. Policja, mając na uwadze bezpieczeństwo, może zdecydować się na zamknięcie niektórych ulic, co skutkować będzie przekierowaniem autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego na trasy objazdowe.

Pierwsze zgromadzenie odbędzie się w godzinach 6:00-14:00 przy ulicy Belwederskiej, pomiędzy numerami 46 a 52, naprzeciwko Ambasady Federacji Rosyjskiej. Kolejne wydarzenie, związane z przemarszem, rozpocznie się o godzinie 12:00 przed pomnikiem Witosa na placu Trzech Krzyży, a uczestnicy przejdą Traktem Królewskim na plac Zamkowy, spodziewając się zakończenia około 17:30.

W południe uczestnicy kolejnego przemarszu spotkają się przy ulicy Fieldorfa „Nila” 1, a następnie przejdą trasą obejmującą m.in. ulice: Fieldorfa „Nila”, Wał Miedzeszyński, most Łazienkowski, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolę, Szuchę, plac Unii Lubelskiej, Boya-Żeleńskiego, Stefana Batorego, Wiśniową i Rakowiecką, z planowanym zakończeniem około godziny 16:00 przed budynkiem przy ulicy Rakowieckiej 49.

Pomiędzy godziną 14:00 a 15:00 zorganizowane zostanie stacjonarne zgromadzenie przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej, przy Belwederskiej 49, a o 16:00 rozpocznie się kolejne zgromadzenie w tym samym miejscu, poprzedzone przemarszem trasą: Belwederska, Aleje Ujazdowskie, Piękna, Wiejska przed gmach Sejmu RP (Wiejska 4/6/8), trwające do godziny 22:00.

W przypadku decyzji policji o zamknięciu ulic, autobusy komunikacji miejskiej, takie jak linie 107, 116, 118, 119, 131, 159, 166, 167, 168, 180, 222 i 503, zostaną skierowane na trasy objazdowe przez pobliskie ulice. Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronach infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego są dostępne na stronie wtp.waw.pl. Ponadto, można skorzystać z bezpłatnej usługi powiadomień o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji, zamawiając ją na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa lub w aplikacji 19115.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda