mobile
REKLAMA

Od dziś do niedzieli: rolkarze, motocykliści i Juvenalia

W czwartek wieczorem ulicami Warszawy przejadą rolkarze i wrotkarze w drugim tegorocznym przejeździe z cyklu Nightskating Warszawa. W piątek i sobotę wieczorem – Juwenalia na lotnisku w Bemowie. A w niedzielę po południu w Śródmieściu przejazd motocyklistów w 12. edycji The Distinguished Gentleman's Ride. Można spodziewać się czasowych utrudnień ruchu

Informacja prasowa
Od dziś do niedzieli: rolkarze, motocykliści i Juvenalia

Rolkarze jadą na Pragę

Dzisiejszy Nightksating rozpocznie się tradycyjne o godz. 20.30 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Rolkarze mostem Poniatowskiego przejadą na Pragę i wrócą na Krakowskie Przedmieście mostem Gdańskim. 20-kilometrowa trasa została zaplanowana – jak to określili organizatorzy – na 2. poziomie trudności. Uczestnicy wydarzenia muszą nie tylko umieć sprawnie poruszać się i hamować, ale powinni się także spodziewać przeszkód takich jak torowiska czy większe wzniesienia.

Kolejny z tegorocznych przejazdów wyruszy pod hasłem „Wampirolki” i będzie towarzyszył ogólnopolskiej akcji „Wampiriada” zachęcającej do honorowego oddawania krwi.

Szczegółowa trasa: Pomnik Mikołaja Kopernika – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – rondo de Gaulle’a – most Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – rondo Wiatraczna – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Zamoyskiego – Sokola –Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – rondo Starzyńskiego – most Gdański – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

Wydarzenie zakończy się około godziny 23.30. Rolkarzy na trasie będzie zabezpieczać policja. Na trasie przejazdu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. Mogą one wpłynąć także na kursowanie komunikacji miejskiej. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Juwenalia na lotnisku Bemowo

W piątkowy i sobotni wieczór (19 i 20 maja) na bemowskim lotnisku studenci kilku warszawskich uczelni organizują Juwenalia. Podczas przygotowań i koncertów, w sąsiedztwie imprezy zmieni się organizacja ruchu drogowego, a autobusy linii 122, 171, 201, 220, N01 i N43 będą kierowane na trasy objazdowe. Bezpośrednio po zakończeniu imprezy miasto uruchomi autobusy dowożące do stacji metra Bemowo.

Juwenalia zaplanowano na piątek i sobotę w godzinach popołudniowych. Ulica Piastów Śląskich (na odcinku od Powstańców Śląskich do Żołnierzy Wyklętych) może zostać zamknięta dla ruchu już o godz. 15.00 w piątek oraz o godz. 13.00 w sobotę – ostateczną decyzję podejmie policja.

Wtedy autobusy linii 122, 171 i 220 pojadą w obu kierunkach bezpośrednio ulicą Powstańców Śląskich, a wszystkie kursy linii 201 będą obsługiwały tylko trasę podstawową.

Po zakończeniu koncertów (w godzinach nocnych z 19 na 20 i z 20 na 21 maja) policja może zadecydować również o zamknięciu ulicy Powstańców Śląskich (między Wrocławską a gen. S. Maczka). Wtedy autobusy linii N01 i N43 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Bezpośrednio po zakończeniu koncertów (w godzinach nocnych z 19 na 20 i z 20 na 21 maja) z przystanku Wrocławska 02 będą odjeżdżały autobusy specjalnej linii 942 dowożące publiczność do metra. Będą one kursować trasą: Wrocławska 02 – Powstańców Śląskich – Górczewska – Metro Bemowo 01.

Autobusy będą jeździły w godz. 0.30 – 2.30 a ich odjazdy będą dostosowane do aktualnej frekwencji.

Przejazd eleganckich motocyklistów

Niedzielna charytatywna parada motocyklistów The Distinguished Gentleman's Ride odbędzie się między 12.00 a 16.00 na ulicach Śródmieścia. Uczestnicy przejazdu będą elegancko ubrani i wystylizowani. Wydarzenie połączone jest ze zbiórką datków na walkę z rakiem prostaty.

Uczestnicy parady zbiorą się w niedzielę o godz. 12.00 na Wisłostradzie na wysokości Płyty Desantu 3 Dywizji Piechoty. Stąd wyruszą na trasę przebiegająca ulicami: Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Poniatowskiego – al. Waszyngtona – most Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Jaracza – Solec – Ludna – Książęca – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – rondo de Gaulle’a – Al. Jerozolimskie – rondo Dmowskiego – Marszałkowska – Piękna – Al. Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Szwoleżerów – Agrykola. Przejazd zakończy się na okrągłym placu przed wejściem do Łazienek Królewskich.

Ruch uliczny na trasie przejazdu może być czasowo wstrzymywany. W przypadku braku możliwości przejazdu samochody i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

fot.Bartek Zaranek/UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda