mobile

Odkrywaj Unię Europejską w Centrum Multimedialnym w Warszawie

Nowo otwarte Centrum Multimedialne Europa Experience – Spotkania z Europą w Warszawie to miejsce, gdzie interaktywne atrakcje pozwalają zanurzyć się w tajniki Unii Europejskiej i zrozumieć jej wpływ na życie codzienne

oprac. Klaudia Kwasek
Odkrywaj Unię Europejską w Centrum Multimedialnym w Warszawie

Kino 360°, miejsca z multimedialnymi atrakcjami oraz strefa gier fabularnych – to tylko kilka z atrakcji, które czekają na odwiedzających nowe Centrum Multimedialne Europa Experience – Spotkania z Europą w Warszawie. Otwarcia dokonali przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Roberta Metsola, oraz prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Roberta Metsola, podkreśliła siłę wspólnoty europejskiej oraz ważność roli Polski w tej strukturze. Wizyta w centrum multimedialnym stała się okazją do podkreślenia, że Europa to nie tylko geograficzne połączenie, ale przede wszystkim zbiór wartości związanych z kulturą i historią, co łączy wszystkich obywateli. Metsola wyraziła nadzieję, że Europa Experience stanie się miejscem, gdzie młodzi ludzie lepiej zrozumieją Unię Europejską.

Centra multimedialne Europa Experience są rozlokowane w różnych miastach Unii Europejskiej. Ich celem jest edukacja na temat funkcjonowania wspólnoty europejskiej, jej wpływu na życie codzienne obywateli i roli każdego z nich w tym kontekście. Odwiedzający mają możliwość wcielenia się w rolę europosła, zasiadając w ławach Parlamentu Europejskiego.

Warto podkreślić, że wizyty w centrach Europa Experience – Spotkania z Europą są bezpłatne i dostępne w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Oddział warszawski mieści się przy ul. Jasnej 14/16A w budynku Biura Parlamentu Europejskiego.

fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda